Foto

Těžce opilý Maďar ukradl auto a havaroval s ním

V úterý ráno kradl a havaroval, dnes ho za to odsoudili

5. listopadu 2020 15:01 , aktualizace 15:13

Alkohol Cizinci Krádež Nehody

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V úterý ráno došlo v Čeňkově Pile na Šumavě k havárii vozu Suzuki Samurai do mostu. Na místo vyrazili policisté a nestačili se divit, jednak vozidlo řídil těžce opilý osmačtyřicetiletý Maďar, ale pak se také ukázalo, že vozidlo nebylo jeho a "půjčil" si ho bez souhlasu majitele. Dále policisté zjistili, že muž má podle trestního příkazu Okresního soudu Svitavy uložen trest zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel od měsíce prosince 2019 na dobu 24 měsíců.
     Policisté muže podrobili dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 2,76 a opakovaně 2,81 promile alkoholu. "Muž se zmocnil cizího motorového vozidla v úmyslu jej přechodně užívat, byl po vlivem alkoholu, kdy mohl ohrozit život nebo zdraví osob, způsobil dopravní nehodu a navíc vykonával činnost, kterou měl soudem zakázanou. 
     Cizinec ve zkráceném přípravném řízení převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinů neoprávněné užívání cizí věci podle, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla mluvčí policistů s tím, že dnes u soudu v Klatovech probíhá zrychlené řízení.

AKTUALIZUJEME: Soud překvapivě muže odsoudil pouze k peněžitému trestu a dalšímu zákazu řízení

 Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.