Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Sparťanští fans řádili v Doosan Aréně jako smyslů zbavení

Pojďte se podívat, jak dopadl stadion po včerejším zápase, začínají se sčítat škody

6. listopadu 2022 13:55 , aktualizace 14:06

Alkohol Fanoušci

      Včerejší fotbalové utkaní mezi FC Viktoria Plzeň a AC Sparta Praha zřejmě bude mít podobnou dohru, jako nedávné utkání se Slavií. Opět totiž došlo k rozsáhlým případům vandalismu v prostorách stadionu a pokusům o založení požárů v sektoru hostí.

      Podle informací přímo ze stadionu se fanoušci Sparty nejprve před koncem prvního poločasu za pomoci toaletního papíru a ručníků z toalet pokusili zapálit sedačky, hasičům bránili v hašení a házeli po nich nejen kelímky s pivem nebo močí, ale i utrhané sedačky.

      Po neúspěchu této akce se pak vandalové zaměřili na prostor toalet, které doslova zdemolovali, utrhali zde například radiátory a opět založili oheň.


      Vandalstvím na stadionu se samozřejmě zabývá policie. "Po fotbalovém utkání zajistili policisté osobu podezřelou z protiprávního jednání souvisejícího s poškozením vybavení stadionu. Dále byly zajištěny dvě osoby, které se dopustily protiprávního jednání proti veřejnému pořádku, proti nim byly použity donucovací prostředky. Při zákroku nebyl nikdo zraněn," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že se policisté jednotlivými případy dále zabývají, vyhodnocují kamerové záznamy a po pachatelích pátrají.

     Již i před samotným fotbalovým utkáním zajistili policisté dvě osoby, které se dopustily přestupků proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití. "Jelikož dva muži neuposlechli výzvy policistů, byly použity donucovací prostředky a poté byli oba umístěni na protialkoholní záchytnou stanici. Dechovými zkouškami policisté zjistili 1,5 a 2,5 promile alkoholu v dechu," upřesnila tisková mluvčí policie.


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost