Napadl muže, který držel dítě v náručí

Schůze společenství vlastníků bytů ve Skvrňanech se trochu zvrhla

středa 15. září 14:00 , aktualizace 14:00

Městská policie Napadení

Partner článku – Prestol Holding

     V pondělí v půl sedmé večer obdržel operační Městské policie Plzeň informaci, že na nějaké schůzi v Macháčkově ulici v Plzni mělo dojít k napadení a zranění muže. Hlídka strážníků po příjezdu na místo zjistila, že se konflikt odehrál na shromáždění společenství vlastníků bytových jednotek a vznikl v první řadě kvůli tomu, že padesátiletý syn jedné z majitelek bytů odmítl respektovat nařízení, že za každou bytovou jednotku bude přítomna pouze jedna osoba. Navíc pak probíhající jednání narušoval různými výkřiky.
     Když byl padesátiletý muž opakovaně vykázán, přistoupil k němu mladý muž s dítětem v náručí, aby mu domluvil, křikloun ho ale náhle a bez výstrahy udeřil do brady. V tu chvíli napadený mladý muž dítě odložil a padesátiletého muže vyvedl z místnosti. Protože ale starší muž stále kladl aktivní odpor, došlo ke strkanici, při které upadl na zem a zranil se. "Strážníci nalezli ležícího muže, který chtěl oznámit napadení a zranění pravé nohy. Padesátiletý muž dále uvedl, že se shromážděním nesouhlasil a najednou byl napaden neznámým mladíkem, který jej vytlačil ze dveří. Dále sdělil, že záchranku si nevolal, neboť u sebe zásadně mobilní telefon nenosí," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Strážníci zraněnému přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice, a celý případ si pro podezření ze spáchání trestného činu převzali policisté. "Okolnosti konfliktu mezi muži narozenými v letech 1971 a 1994 v současné době prověřujeme a případem se dále zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost