Spor o silniční práh málem skončil přestřelkou

Překážku na silnici vyrazil řešit s krumpáčem, pistolí a více než dvěma promile

11. listopadu 2020 11:41 , aktualizace 12:08

Alkohol Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Naprosto nepochopitelně se v pondělí 9. listopadu kolem osmé hodiny večer vyostřil podle všeho již delší dobu trvající sousedský spor v obci na Čachrovsku. Před jedním z domů v této obci je nainstalovaný zpomalovací práh, který ale vadil obyvateli nedaleké vesnice. Toho retardér rozčiloval natolik, že se posílen alkoholem rozhodl věc vyřešit po svém. 
     Muž vybavený krumpáčem se nechal na místo dovézt kamarádem a do silnice přišroubovaný zpomalovací práh začal vykopávat. 
     To se samozřejmě nelíbilo místnímu třicetiletému muži, který se kopáče zeptal, co tam dělá a ať toho nechá. Ten neposlechl, ve vykopávání pokračoval a tak došlo k hádce. Do tohoto konfliktu se po chvíli vložil i majitel domu, u kterého byl práh instalován a dle tiskové mluvčí policie na místo přišel se svou legálně drženou zbraní v ruce. Zbraň na kopáče namířil a vyzval ho, ať odstraňování retardéru zanechá.
     Kopáč ale zareagoval tasením své vlastní zbraně, kterou na soka také namířil a začal mu vyhrožovat. Následně mezi muži došlo ke rvačce, kterou ukončili až přivolaní policisté. Naštěstí ani jeden z mužů nezačal střílet.
     "Osmačtyřicetiletý muž, který chtěl odstranit uvedený práh, se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,25 promile alkoholu. Navíc bylo zjištěno, že střelnou zbraň měl nelegálně," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že za doprovodu policistů byl podezřelý muž převezen do policejní cely. 
     "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování," doplnila mluvčí policie. Policie okolnosti případu dále prověřuje.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.