Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Spor skončil zbitím muže do bezvědomí

Dva silně opilé útočníky museli zpacifikovat strážníci

31. května 2022 12:45 , aktualizace 12:57

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení

     Včera před šestou hodinou večer došlo na lávce pro pěší na Tylově nábřeží v Klatovech k fyzickému napadení muže dvěma útočníky. Incidentu si jako první všiml operátor městského kamerového systému, který na místo okamžitě vyslal hlídku strážníků a celou situaci začal dokumentovat.

       Strážníci po příjezdu na místo rvačku velmi rychle ukončili a oba útočníky zajistili. Poté jeden ze strážníků poskytl první pomoc zraněnému napadenému muži, kterého se mu podařilo probrat z bezvědomí a uložit do stabilizované polohy.
      Jeho kolega na místo mezitím přivolal záchranáře a kvůli podezření ze spáchání trestného činu i policisty.

     "Na místě veřejnosti přístupném nejdříve čtyřiapadesátiletý místní muž poškozeného povalil na zem, a poté jej rukama sevřenýma v pěst opakovaně bil do hlavy i těla. Druhý útočník, devatenáctiletý cizinec, do těla poškozeného kopal," popsala nám situaci na místě tisková mluvčí policie.
      Podle mluvčí se měl spor údajně týkat krádeže peněz a všichni účastníci rvačky byli silně opilí. "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že napadený muž je pod vlivem alkoholu, kdy provedená dechová zkouška byla s výsledkem 2,86 promile alkoholu. Další dva podezřelé muže policisté také vyzvali k provedení dechových zkoušek, kdy starší muž se odmítl podrobit a mladší měl výsledek měření 3,51 promile alkoholu," dokončila mluvčí policie.

       Zraněný muž musel být po ošetření namístě transportován do nemocnice. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a případ dále prověřují.

Foto místa útoku MP Klatovy

TUEBOR General Service

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost