Foto

Sprejer řádil v Plzni na nádraží za plného provozu

Počmárané jsou zdi, podchod, vagony i paluba Hamburk

30. prosince 2022 11:13 , aktualizace 14:40

Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Klimahome

     Ve středu 28. prosince došlo na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni k rozsáhlému případu vandalství. Mladý muž v doprovodu kamaráda zde za plného odpoledního provozu posprejoval mimo jiné velkou část podchodu do Šumavské ulice, zeď nového autobusového terminálu i budovy na "Palubě Hamburk" teprve nedávno otevřené mezi nádražím a Šumavskou ulicí. 
     "Pachatel nejprve vnikl do jednoho z odstavených vagónů a jeho vnitřní prostory postříkal sprejem. Vandal se následně přesunul do podchodu, kde na stěny nastříkal různé nespecifikovatelné nápisy spreji různých barev," popsala nám případ tisková mluvčí policie.

     Vandal se ale ze svého díla netěšil příliš dlouho, v podstatě ještě na místě byl totiž i s kamarádem zadržen policisty, a dvojici mladých mužů nepomohla ani snaha o útěk. "Postříkali velkou část podchodu z nádraží do Šumavské ulice a kamennou zeď, kde jsou schody vedoucí k autobusovému terminálu, a zeď na zastávce trolejbusů. Po krátké honičce je ale policisté chytili před prodejnou kebabu v Nádražní ulici," popsala nám jejich zadržení svědkyně události.

     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Pachateli hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až dva roky odnětí svobody," doplnila tisková mluvčí policie.

     Policisté se v současné době zabývají i případem posprejování odstavených vlakových souprav na seřazovacím nádraží u ulice Na Sklárně v Plzni, kde dosud neznámý pachatel počmáral několik vagonů včetně novějších souprav Regiojet.

Policie varuje

     Je nutné si uvědomit, že sprejerství či tagování je vždy trestný čin, protože § 228 uvádí: „….kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci." 

     Sprejeři jsou většinou mladí lidé, kteří si bohužel neuvědomují, že vstup do dospělého života s čerstvým záznamem v trestním rejstříku je velkou komplikací a potáhne se to s nimi dlouhá léta. 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.