Foto

Sražená seniorka i cyklista

Záchranné složky od rána řeší nehody způsobené neopatrností

25. srpna 2020 11:50 , aktualizace 11:54

Cyklista Nehody

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Hned ke dvěma nehodám, při kterých nákladní automobil srazil člověka vyjížděly záchranné složky dnes dopoledne v Plzni.

     K první události došlo před devátou hodinou v prostoru opravované Solní ulice, kde seniorka vstoupila přímo za couvající nákladní vůz. Řidič naštěstí couval velice opatrně a na střet se ženou okamžitě zareagoval, i tak ale chodkyně při pádu na zem utrpěla zranění ruky, se kterým byla transportována do nemocnice.

     Ke druhé nehodě vyjížděly všechny záchranné složky po desáté hodině dopoledne do Jateční ulice, kde nákladní vůz srazil cyklistu.
     Podle informací z místa jel cyklista směrem od Rokycanské třídy po cyklostezce, ale v protisměru a na výjezdu z objektu kovošrotu nedal přednost rozjíždějícímu se nákladnímu vozu Ford, ačkoli mu to ukládá dopravní značení. Došlo ke střetu vozu s kolem a následnému pádu cyklisty.
     Po příjezdu záchranných složek na místo se ukázalo, že cyklista utrpěl pouze lehké zranění a byl proto po ošetření ponechán na místě, kde si řešení události převzali policisté.

     Je třeba zdůraznit, že chodci i cyklisté by měli pamatovat nejen na dodržování předpisů, ale i že zvlášť z nákladních vozidel je výhled řidiče omezen a nelze tedy spoléhat na to, že je řidič vidí. 


 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!