Foto

Několik vážných nehod najednou - vzlétal i vrtulník LZS

Sražený chodec, střet na křižovatce i auto v poli, po nehodě uzavřená silnice

21. února 2020 17:51 , aktualizace 22:14

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Prestol Holding

     Dnes odpoledne došlo k několika dopravním nehodám, u některých zasahovaly všechny záchranné složky a bohužel nechybí ani vážně zranění.

     K první nehodě došlo před půl pátou odpoledne ve Stodě, kde došlo ke střetu osobního vozu s chodcem. Sražený chodec utrpěl vážná zranění, se kterými byl transportován do nemocnice."Muž narozený v roce 1959 byl se středně těžkým zraněním, ale při vědomí transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     K další nehodě došlo o pár minut později na silnici mezi Dobřany a Šlovicemi, u sjezdu na Dobřany, kde došlo ke střetu dvou osobních aut. Nehoda je naštěstí bez zranění a bez úniku provozních kapalin.

     Po páté hodině došlo ke střetu osobních vozů Ford a Renault na křižovatce na sjezdu z přivaděče z Plzně na Klatovy u Litic. Řidiči vozu Renault Espace, který jel od Radobyčic na Litice, nedal přednost řidič Fordu Mondeo. I sem vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a záchranáři preventivně vyšetřili všechny účastníky dopravní nehody. Naštěstí se ukázalo, že se nehoda obešla bez zranění, blokuje ale křižovatku a provoz zde řídí policisté. 

     Před půl šestou všechny záchranné složky vyjížděly ke Kvíčovicím na silnici mezi Ohučovem a Holýšovem, kde havarovalo osobní auto do pole. Z místa je hlášen jeden velmi vážně zraněný. "Vrtulníkem Letecké záchranné služby transportujeme asi třicetiletého muže s těžkými zraněními a se zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem Fakultní nemocnice," popsala mluvčí záchranářů. Silnice je v současné chvíli uzavřena, dle mluvčího hasičů ještě minimálně dvě hodiny, objízdná trasa je vedena pro osobní vozy a lehká nákladní auta přes Kvíčovice, kamiony musí čekat.

     Po šesté odpoledne došlo v Plzni k dalším dvou dopravním nehodám. K jedné došlo v Přemyslově ulici, kde došlo ke střetu osobního vozu s kamionem. Nehoda není vážná, ale částečně blokuje provoz. Téměř současně došlo k zadnímu střetu na křižovatce Husovy a Koperníkovy ulice. I tato nehoda se obešla bez zranění, ale blokuje provoz. 

     Příčiny a průběh všech nehod je aktuálně v šetření policie.

 

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost