Aktuálně Foto

Sražený chodec v Plzni

Muž svačil a z ostrůvku vešel přímo před projíždějící auto

pátek 21. dubna 09:57, aktualizace pátek 21. dubna 16:36

Nehody

Partner článku – Občanské sdružení SUBVENTIO o. s.

     
Dnes po čtvrt na deset dopoledne v Plzni na náměstí T. G. Masaryka srazilo osobní auto jedoucí od centra na Bory chodce.
     Dle svědků měl muž dobíhat na tramvajový ostrůvek a tak vběhnout přímo do jízdní dráhy před okolo projíždějící Volkswagen Caddy, jehož mladý řidič již střetu nedokázal zabránit.(Původně jsme psali, že svědek uvedl, že muž běžel z tramvaje. Video však dokazuje, že se svědek mýlil a muž tramvaj naopak dobíhal.) Svědci nám doslova uvedli, že chodec měl jíst croissant a prý se ani nerozhlédl.
     Sraženého chodce na místě ošetřili a pak do nemocnice transportovali záchranáři. V místě nehody se samozřejmě okamžitě vytvořily dlouhé kolony vozidel.
     "Dnes krátce po deváté hodině vyjížděli policisté i záchranáři k dopravní nehodě, při níž došlo ke střetu osobního motorového vozidla tovární značky VW Caddy s chodcem. Ten vstoupil do vozovky mimo přechod pro chodce v okamžiku, kdy místem projížděla kolona aut. 23letý pěší utrpěl zranění, se kterými byl převezen záchranáři do plzeňské nemocnice.  Se zraněným i s řidičem auta byla ihned na místě provedena orientační dechová zkouška, která byla u obou mužů negativní. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 60 tisíc korun. V tomto okamžiku stále probíhá šetření nehody a odstraňování jejích následků. Místo je průjezdné jedním jízdním pruhem. Dopravu zde řídí policisté," uvedla mluvčí policie.


Občanské sdružení SUBVENTIO o. s.

Stali jste se obětí trestné činnosti? Nabourali Vás? Vznikla Vám škoda? Poskytujeme bezplatné poradenství osobám poškozeným na zdraví při dopravních nehodách, pracovních a jiných úrazech a obětem trestné činnosti.