Aktuálně Foto

Sražený chodec v Plzni

Muž svačil a z ostrůvku vešel přímo před projíždějící auto

21. dubna 2017 09:57, aktualizace pondělí 31. července 14:58

Nehody


Dnes po čtvrt na deset dopoledne v Plzni na náměstí T. G. Masaryka srazilo osobní auto jedoucí od centra na Bory chodce.
     Dle svědků měl muž dobíhat na tramvajový ostrůvek a tak vběhnout přímo do jízdní dráhy před okolo projíždějící Volkswagen Caddy, jehož mladý řidič již střetu nedokázal zabránit.(Původně jsme psali, že svědek uvedl, že muž běžel z tramvaje. Video však dokazuje, že se svědek mýlil a muž tramvaj naopak dobíhal.) Svědci nám doslova uvedli, že chodec měl jíst croissant a prý se ani nerozhlédl.
     Sraženého chodce na místě ošetřili a pak do nemocnice transportovali záchranáři. V místě nehody se samozřejmě okamžitě vytvořily dlouhé kolony vozidel.
     "Dnes krátce po deváté hodině vyjížděli policisté i záchranáři k dopravní nehodě, při níž došlo ke střetu osobního motorového vozidla tovární značky VW Caddy s chodcem. Ten vstoupil do vozovky mimo přechod pro chodce v okamžiku, kdy místem projížděla kolona aut. 23letý pěší utrpěl zranění, se kterými byl převezen záchranáři do plzeňské nemocnice.  Se zraněným i s řidičem auta byla ihned na místě provedena orientační dechová zkouška, která byla u obou mužů negativní. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 60 tisíc korun. V tomto okamžiku stále probíhá šetření nehody a odstraňování jejích následků. Místo je průjezdné jedním jízdním pruhem. Dopravu zde řídí policisté," uvedla mluvčí policie.