Foto Video

Srážka vlaků v Plzni

Osobní vlak jedoucí z Berouna do Plzně narazil do nákladního

21. července 2018 01:19 , aktualizace 11:38

Partner článku – Autosalon Dajbych


     V noci na dnešek kolem půl dvanácté došlo v Plzni k železniční nehodě. Na železniční trati mezi Hlavním nádraží a nádraží Doubravka došlo ke srážce dvou vlaků. "Koukali jsme doma na televizi, najednou hrozná rána a pak takové železné rachocení. Šli jsme se podívat k trati a kolem vlaku chodili lidé a koukali, zda není nějaký vagon vykolejený, protože ten osobní vlak nárazem posunul ten nákladní. Pak už začali najíždět hasiči," uvedla žena bydlící u parku v Homolkách.
     Do odstaveného nákladního vlaku ČD Cargo narazil osobní vlak jedoucí z Berouna do Plzně, jehož strojvůdce nestačil zastavit. Náraz naštěstí byl již v menší rychlosti, ale přesto je odhadovaná škoda asi 50 000 korun.
     Osobní vlak byl naštěstí prázdný, takže nedošlo ke zranění cestujících.
     Na místo vyjeli hasiči SŽCD, policie a drážní inspekce, což je státní instituce, která odborně šetří příčiny mimořádných událostí a nehod. Policisté podrobili strojvůdce dechové zkoušce, která byla s výsledkem negativním.
     Nehodu nadále drážní inspekce šetří a vše nasvědčuje tomu, že vina bude na strojvedoucím osobního vlaku, který měl v tomto místě jel podle rozhledových poměrů, tedy tak, aby stačil zastavit před jakýmkoli kolejovým vozidlem


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.