Foto Video

Kozy vyrazily na vysokoškolskou kolej

Stádo od kolejí zamířilo na stavbu a zpět domů je už nahnali strážníci

14. července 2021 18:17 , aktualizace 18:35

Městská policie Zvířata

Partner článku – Klimahome

     Dnes kolem druhé hodiny odpoledne vyjížděli strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat a hlídka ze služebny Lochotín k vysokoškolským kolejím v Bolevecké ulici na neobvyklé oznámení, že se zde po silnici pohybuje stádo asi dvaceti koz. Při příjezdu strážníků na místo se zde již stádo nevyskytovalo, ale studenti z kolejí strážníkům vysvětlili, že kozy utekly pobořeným plotem z nedaleké zahrady a nyní se přesunuly na nedalekou stavbu. 
      Strážníci se rozdělili a každá z hlídek začala prohledávat část oblasti, až bylo pasoucí se stádečko objeveno u ulice U Pramenů. Strážníci kozy nahnali zpět k zahradě, kde se setkali s jejich majitelem, kterého mezitím potkala druhá hlídka. Ten uvedl, že se kozy venku pasou běžně, a že naprosto nechápe, proč odešly. Strážníci muži vysvětlili, že jako majitel zvířat je povinen je řádně zajistit a pro tentokrát celou věc vyřešili domluvou.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.