Foto

Razie na vietnamské tržnici byla úspěšná

Stánek byl plný padělků luxusního zboží známých značek

středa 6. října 10:41 , aktualizace 10:55

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli 3. října zaměřili plzeňští celníci svoji pozornost na tržnice v katastru obce Folmava, kde kontrolovali, zda nedochází k porušování práv duševního vlastnictví. Celníci v civilním oděvu si vytipovali otevřený prodejní stánek, jehož součástí byl i přilehlý sklad, ze kterého prodejci nabízeli zboží pouze vybraným zákazníkům. Následně se ke kontrole připojili i uniformovaní celníci a zahájili kontrolu zaměřenou na dodržování práv duševního vlastnictví. "Zadrželi zde téměř sedm tisíc kusů padělků. Zadrženy byly padělky kožené galanterie jako kabelky, peněženky i opasky a dále pak CD a DVD nosiče. Prodejem tohoto zboží by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující více než 160 milionů korun," uvedla tisková mluvčí celního úřadu.
     Jen několik dní předtím celníci z důvodu podezření z porušení práv k ochranné známce zadrželi v šesti provozovnách v Plzni a na tržnicích v katastru obce Folmava více než 270 párů bot, u jejichž originálů by celková prodejní hodnota přesáhla 2,5 milionu korun. 
     Zadržené zboží celníci převezli do skladů Celní správy ČR a následně bude zlikvidováno.

Foto Celní úřad

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.