Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Zadržení dvojice vyděračů

Dvaasedmdesátiletá žena šéfovala svému dvaapadesátiletému příbuznému a společně si přišli na šest set tisíc korun

pondělí 11. září 15:01 , aktualizace 15:33

Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté se zabývají těžko uvěřitelným případem, kdy dvojice muže a starší ženy z další ženy nejprve vylákala více než půl milionu korun, a když jim žena již peníze nechtěla poskytovat, začali jí vyhrožovat a vydírat ji o další hotovost.


     "Dvaasedmdesátiletá žena se měla začátkem ledna letošního roku seznámit před obchodním domem v Mariánských Lázních s dvaapadesátiletou ženou. Tu měla okamžitě požádat o finanční hotovost, kterou jí dvaapadesátiletá žena poskytla. Následující den se měly obě ženy znovu potkat a i v tomto případě měla dvaapadesátiletá žena půjčit obviněné ženě požadované finanční prostředky.
     V dalších dnech a měsících, konkrétně od ledna do září, měla dvojice dvaapadesátiletou ženu opakovaně kontaktovat s žádostí o půjčení finančních prostředků. Žena dvojici peníze ve většině případů opravdu půjčila, ovšem nedocházelo k vrácení finančních prostředků a proto se žena rozhodla další peníze dvojici již nepůjčovat. Poté měla dvojice začít ženě vyhrožovat fyzickým napadením v případě, že jim nepůjčí další peníze. Kromě toho měla dvojice vyhrožovat fyzickým napadením ostatních členů rodiny,"
popsal tiskový mluvčí policie s tím, že svým jednáním měla dvojice dvaapadesátileté ženě způsobit škodu přibližně 600 tisíc korun.

     Stupňující se agresivní chování obviněné dvojice v ženě vyvolalo obavu o zdraví své i svých blízkých a proto se rozhodla celou věc oznámit na policii. Policisté se případem usilovně zabývali a začátkem září letošního roku dvojici zadrželi v Mariánských Lázních, konkrétně na domluveném místě, kde jim měla dvaapadesátiletá žena předat další finanční prostředky.

     Kriminalisté zahájili trestní stíhání dvaapadesátiletého muže a dvaasedmdesátileté ženy z Tachovska, podle našich informací příbuzných, které obvinili ze spáchání přečinu vydírání. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. Trestní stíhání dvaasedmdesátileté ženy probíhá na svobodě.

     V případě prokázání viny hrozí dvojici trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.