Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto

Ahoj, jsem Rozinka - štěně z popelnice!

Jak se má štěně, které kdosi v Plzni vyhodil do popelnice?

2. listopadu 2019 14:45 , aktualizace 14:47

Partner článku – Autosalon Dajbych

      Před týdnem jsme informovali o nálezu malé fenečky, kterou kdosi zanechal v popelnici v Borské ulici. Článek vyvolal veliký zájem čtenářů a i plzeňskému útulku, kam byla fenka umístěna, se ozvalo mnoho zájemců, kteří by chtěli pejskovi poskytnout nový domov.

     Fenku jsme dnes v útulku navštívili, abychom vás mohli informovat, jak se má. "Rozinka, tak jsme ji pojmenovali, se má čile k světu. Zatím je v karanténě, ale vypadá zdravě a je velice přátelská. Probíhá odčervení, očkování, očipování a pak již může do nového domova. Novou rodinu již máme vytipovanou, byli tady i osobně a myslím, že Rozina k těmto lidem velmi dobře zapadne," uvedla nám ošetřovatelka, která má Rózinku na starost.
     Do karantény jsme za Rózinkou samozřejmě nesměli, ale ošetřovatelky byly tak hodné, že nám Rozinku samy natočily.

Původní článek

  "V neděli odpoledne se na strážníky městské policie obrátil 36letý Plzeňák s tím, že v popelnici v Borské ulici v Plzni nalezl štěně křížence," popsala nepochopitelný případ mluvčí strážníků. Naštěstí byla malá psí slečna v pořádku a nejevila známky zranění či týrání.

     Strážníci z odchytové služby zvíře napojili a převezli ho do nového domova, který tříměsíční fenečka nyní bude mít v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi, kde si také počká na nového majitele.

O podobném případu pojednává i hudební klip pro děti, který se v plzeňském útulku natáčel:

 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.