Foto Video

Sto osmdesát litrů krve

Dozorci i občanští zaměstnanci západočeských věznic hromadně vyrazili dávat krev

25. listopadu 2020 15:27 , aktualizace 16:55

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Napříč Českou republikou běží projekt, během kterého příslušníci Vězeňské služby ČR i občanští zaměstnanci věznic darují krev. Akce začala v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, proběhla v Ostravou, v Hradcem Králové, Ústím nad Labem, Libercem a dnes přišla i do Plzně a Olomouce.
     Dnes ráno jsme tedy společně s třiceti dozorci a ostatními zaměstnanci Věznice Bory, věznice Ostrov, Horní Slavkov a Kynšperk nad Ohří vyrazili do plzeňské transfuzní stanice a rovnou se jich zeptali, co je k této akci přivedlo. "Aktuálně v České republice chybí až dvě stě tisíc dárců krve. Rozhodli jsme se proto,  přispět svým dílem a v této nelehké době aktivně pomoci. Odhadem se odběrů zúčastní okolo čtyř stovek  našich příslušníků a zaměstnanců. Při odběru 450 ml krve, tak můžeme darovat až 180 litrů krve. Mezi našimi zaměstnanci a příslušníky vězeňské služby jsou aktuálně stovky stálých dárců. Cílem této akce je ale přivést do odběrových center i prvodárce," odpověděli nám.


     


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.