Foto

Strážníci a policisté vyhověli stížnostem občanů

Hlídky kontrolovaly nákladní automobily projíždějící Radobyčicemi

pondělí 23. ledna 09:48 , aktualizace 10:27

Doprava Městská policie

     Na dodržování zákazu vjezdu nákladních automobilů s hmotností nad 7,5 t do městské části Plzeň Radobyčice se zaměřila dopravně bezpečnostní akce, kterou uspořádala ve čtvrtek 19. ledna Městská policie Plzeň v součinnosti s policisty Dopravního inspektorátu. Podnětem k realizaci této akce byly stížnosti občanů.

     "Kontrolní akce proběhla na základě podnětu místních obyvatel, kteří na průjezd těžkých aut upozorňují a padl i na zastupitelstvu městského obvodu Plzeň 3,“ vysvětlil starosta obvodu David Procházka. 

      Zákaz omezuje v Radobyčicích pouze nákladní auta s hmotnostní nad 7,5 tuny, která nemají vydána potřebná povolení pro vjezd od ÚMO Plzeň 3 a ÚMO Plzeň 8. "Řidiči těchto vozidel musí využít výjezdu na kruhovém objezdu směrem na Štěnovice. I tady je však tranzit omezen na hmotnost vozidel maximálně 12 tun,“ uvedla mluvčí městské policie.

      Kontroly se uskutečnily mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne, v tomto čase je totiž podle obyvatel pohyb nákladních vozů v obci největší. Během těchto dvou hodin zkontrolovaly hlídky na místě 12 vozidel. Porušení zákazu vjezdu zjistily ve čtyřech případech. 

     "V blízké době se v Radobyčicích chystá také měření rychlosti. Právě příliš vysoká rychlost průjezdu je zde podle místních dalším a častým prohřeškem,“ dodává David Procházka. 

      Další kontroly hmotnosti nákladních vozidel a měření rychlosti se budou v Radobyčicích opakovat, a to v rámci běžného výkonu služby strážníků a policistů. 

Foto MP

KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.