Foto

Pět zadržených za víkend - gratulujeme!

Pachatel brutální loupeže, celostátně hledaný pro krádeže a další pro nenastoupení výkonu trestu

27. července 2020 19:16 , aktualizace 19:16

Městská policie Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Plzeňští strážníci v průběhu tohoto víkendu nezaháleli a zadrželi několik osob včetně zvláště nebezpečného pachatele brutální loupeže, či muže, který se úspěšně vyhýbal nástupu trestu.

     V pátek dopoledne zajistili strážníci ze stanice Územně strážní služby v Plzni na Americké třídě čtyřicetiletého Plzeňana, o němž jim z místní a osobní znalosti bylo známo, že je v celostátním pátrání policisté. 

     V noci z pátku na sobotu strážníci zabránili loupežnému přepadení mladé ženy na Slovanech a zajistili útočníka.

O tomto případu jsme informovali v článku: 

Brutální přepadení mladé ženy v Plzni

Brutální přepadení mladé ženy v Plzni

26. 07. 2020, 13:09, aktualizace 26. 07. 2020, 18:55

Recidivista bil náhodně vybranou ženu pěstmi a pak jí ještě mlátil hlavou o chodník

     V sobotu časně ráno strážníci vyjížděli na Bory, kde měl podle oznámení před jedním z barů někdo majiteli vyhrožovat poškozením zařízení baru. 
     Po příjezdu na místo se hlídka snažila celou situaci mezi oběma muži uklidnit, do hádky se ale zapojili dva kamarádi šestatřicetiletého majitele baru a konflikt se vyhrotil natolik, že jeden z nich prověřovaného muže napadl a udeřil jej pěstí do hlavy. Při útoku utrpěl muž tržnou ránu nad okem. Strážníci útočníka zajistili a předali přivolaným policistům, zraněný muž skončil v péči záchranářů. 

     V sobotu večer hlídka strážníků kontrolovala před restaurací Lékárna na náměstí Republiky dvaačtyřicetiletého muže z Tachovska. Ten na sebe upoutal pozornost tím, že když strážníci projížděli kolem něj, snažil se otáčet a schovávat obličej. Strážníkům byl navíc povědomý z pátrací relace a následná lustrace potvrdila, že muž je v pátrání, protože nenastoupil výkon trestu. 

Foto MP a KP

 
Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.