Foto

Nálože v Úřadu městského obvodu Plzeň 2 i v Galerii Slovany

Čtyřikrát soudně trestaný strážný exekutorského úřadu vyhrožoval bombovými útoky

13. ledna 2021 18:49 , aktualizace 18:50

Alkohol

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera u Okresního soudu v Plzni proběhlo hlavní líčení se sedmapadesátiletým strážným exekutorského úřadu Liborem Chytkou, který byl obviněn ze šíření poplašné zprávy.
     Podle státního zástupce obviněný Chytka ve čtvrtek 15. října 2020 v opilosti třikrát telefonoval na tísňovou linku 158 a policistům oznamoval, že provede bombový útok na Úřad městského obvodu Plzeň 2, že nálož umístí i do Galerie Slovany a dále, že začne po Plzni zapalovat kontejnery. Vzhledem k tomu, že Chytkovy výhrůžky spustily bezpečnostní akci složek integrovaného záchranného systému za stavu nouze, hrozil obviněnému trest odnětí svobody až na osm let.

     Chytkovi bezpochyby také přitížilo, že byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestán za majetkovou trestnou činnost, což je s podivem, vzhledem k tomu, že pracuje jako ostraha exekutorského úřadu. Soudní znalkyně uvedla, že obviněný trpí smíšenou poruchou osobnosti s rysy nezdrženlivosti a emoční nestability, ale že byl schopen rozpoznat protiprávnost svého jednání.

     Chytka se ke svému jednání před soudem doznal, omluvil se za něj a uvedl, že své výhrůžky nemyslel vážně, ale jednalo se o momentální zkrat. 

     Soud Chytku odsoudil k šestadvaceti měsícům s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let. Součástí rozsudku je ale i povinnost zdržet se požívání alkoholu či jiných omamných látek, pokud by Chytka toto porušil, mohl by mu být trest přeměněn na nepodmíněný. 

Foto: Plzeňský deník

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.