Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Agresor strčil záchranáře přímo před rozjíždějící se tramvaj

O útocích na záchranáře občas píšeme, tenhle se ale řadí mezi ty nejhorší

11. prosince 2021 17:42 , aktualizace 18:05

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Alfa Tactical

     Bohužel poměrně často informujeme o případech, kdy agresivní lidé při ošetření zaútočí na záchranáře, kteří se jim přitom pouze snaží pomoci. Případ, při kterém by ale nakonec musel záchranář zachraňovat život svému kolegovi, naštěstí zase tak častý není.
     Bohužel k jednomu takovému případu v létě v Plzni došlo a nyní byl primátorem oceněn záchranář, který právě takový čin vykonal.

     Vše začalo 30. června po jedné hodině odpoledne oznámením o muži, který zkolaboval v tramvaji linky číslo 4 na zastávce U Družby v Plzni ve směru do centra. Záchranáři vyjeli na místo, muže probrali k vědomí a k dalšímu ošetření ho vyvedli ze soupravy ven na nástupní ostrůvek.

     Muž, který jevil známky silné opilosti však náhle a hlavně zcela nečekaně na záchranáře zaútočil a strčil ho přímo na rozjíždějící se tramvaj. Záchranář Roman se sice ještě snažil zabránit svému pádu do škvíry mezi bok tramvaje a hranu ostrůvku, ale nedařilo se mu to. 

     Nebezpečí si naštěstí všiml další ze záchranářů, Rostislav Klement, který pro kolegu pohotově sáhl. Vzhledem k tomu, že Rosťa se ve volném čase aktivně věnuje různým sportům, nebyl pro něj ani v takovéto situaci problém Romana doslova vytáhnout, čímž zabránil jeho možným vážným nebo dokonce fatálním zraněním.

     Záchranáři poté dokončili ošetření muže, který neustával v agresivních útocích, a museli ho doslova držet přimáčknutého k zemi, než dorazili přivolaní policisté. Ti si opilého agresora převzali a celou věcí se začali zabývat. "Muž narozený v roce 1990, který po incidentu nadýchal 2,25 promile, byl obviněn ze spáchání trestného činu Výtržnictví," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Záchranář Rosťa bohužel při incidentu utrpěl zranění ramene, které dodnes není zcela zhojené, a dle všeho bude potřeba operace. 

     V souvislosti s touto událostí Rosťu nyní při 12. ročníku Slavnostního setkání město Plzeň ocenilo za mimořádný čin při záchraně lidského života.
     "Chtěl bych říci, že mě často mrzí chování lidí i atmosféra, která je nyní ve společnosti zbytečně vypjatá. Nicméně si moc vážím ocenění, je to velmi milé a motivující gesto. Velké díky ale patří i mým kolegům, kteří mnohdy zažívají podobné situace," řekl nám dnes ke svému ocenění záchranář Rostislav Klement.


 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.