Foto Video

Středověká bitva nebo střelba z M16 či UK59?

Máte rádi zbraně a nevíte kam v sobotu vyrazit? Máme pro Vás dva tipy

16. srpna 2019 18:14 , aktualizace 18:30

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical


     Hned dvě akce, které by mohly nejen naše čtenáře zaujmout, se konají v okolí Plzně v sobotu 17. srpna.

     První událostí, na kterou Vás zítra můžeme pozvat je "Velká bitva v malé Trnové", tedy rekonstrukce středověké bitvy, při které se se představí šermíři SHŠ Vypito a SHŠ Jednota panská. K vidění budou nejen děla a další zbraně tehdejší doby, ale dokonce i plně funkční trebuchet.
     Trebuchet byla obléhací zbraň pracující na principu vahadla, tedy nerovnoramenné páky a protizávaží. Jedná se o velký, v tomto případě osmimetrový „dalekonosný katapult“ dřevěné konstrukce, určený k likvidaci zejména budov a hradeb, použít jej však bylo možné i k rozbití těsných formací pěchoty.
     V areálu TJ Trnová je pro Vás připraven bohatý program včetně například rytířského turnaje.

     Na druhou akci Vás zvou naši partneři z prodejny zbraní a outdoorového vybavení Alfa Tactical, kteří si pro Vás od jedné hodiny odpoledne připravili den otevřených dveří na biatlonové střelnici v Chlumčanech. Zde bude krom prezentace mnoha zajímavých zbraní i možnost si z vybraných zbraní pod dohledem instruktorů zastřílet. 
     K vyzkoušení zde bude nejen celá řada pistolí, revolverů i pušek, ale například i samonabíjecí varianta kulometu UK 59.

     Obě akce mají vstup zdarma a v programu je pamatováno i na děti, včetně těch nejmenších.

 Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.