Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Opilý cizinec postřelil dva muže

Nejprve s brokovnicí vtrhl do sálu a pak venku začal střílet do lidí

27. října 2022 08:04 , aktualizace sobota 29. října 13:51

Cizinci Napadení Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     K soudu nyní míří jen těžko pochopitelný případ střelby v Bukové na Domažlicku, kde v noci ze soboty 13. listopadu na neděli opilý Němec nelegálně drženou brokovnicí postřelil dva muže.

Na videu je zachycena střelba do lidí, není vhodné pro slabší povahy!     O případu jsme tenkrát samozřejmě informovali, pro připomenutí:

Opilého Němce vyhodili ze zábavy, tak vzal pušku a postřelil dva muže

     V noci na 14. listopadu probíhala v kulturním domě v Bukové soukromá oslava narozenin. Jeden z účastníků akce nám popsal, k čemu vlastně došlo: "V obci bydlí i německý státní příslušník Werner S., který zde zakoupil usedlost a tuto noc se společně s kamarádem několikrát domáhal vstupu do kulturního domu. Vzhledem k tomu, že oba byli značně opilí a chovali se nevhodně, byli však z podniku vykázáni." 

     Další účastníci nám uvedli, že se nezvaným návštěvníkům snažili vysvětlit, že oslava je pouze pro zvané a dokonce nezvaným návštěvníkům zdarma natočili do kelímků piva na cestu domů, aby na vsi zůstaly přátelské vztahy. Bohužel Němci se opakovaně vraceli a vždy jim bylo zabráněno ve vstupu. 

     Podle dalšího svědka před druhou hodinou ráno Němci vtrhli do sálu s dvouhlavňovou brokovnicí a basebalovou pálkou, a německy i česky nadávali a vyhrožovali. Svědek si pamatuje, že Němci přítomné častovali výrazy jako "Česká prasata" a "České svině". Přítomní útočníky vytlačili ze sálu ven a tam Werner S. vystřelil do vzduchu.
     Poté co padl výstřel, Werner S. odběhl za kapličku, kde si zbraň znovu nabil a ostatní hosté akce mezi tím zpacifikovali druhého Němce ozbrojeného basebalovou pálkou.

     Werner S. se vrátil zpět před sál a začal na lidi opět mířit. K tomu jedna svědkyně uvedla, že jejímu tatínkovi mířil přímo do obličeje z pouhých několika metrů. V té době samozřejmě vyděšení lidé volali na policii a dožadovali se pomoci. Na místo okamžitě po prvotním oznámení vyjížděly všechny dostupné hlídky policie a z Plzně vyrazila i Krajská zásahová jednotka.

Střelba do lidí

      Pak ale Werner S. začal bez varování střílet do lidí a dva muže zasáhl. První měl obrovské štěstí, jeden z broků, zřejmě odražený od země, ho sice zasáhl do čela, ale již neměl sílu a způsobil mu pouze krvavý šrám. Druhý postřelený na tom byl již hůře a ve spodní části nohy mu skončilo kolem deseti broků, takže ho záchranáři transportovali do nemocnice, kde mu broky musely být chirurgicky vyjmuty. Kvůli utrpěnému zranění pak byl téměř dva měsíce v pracovní neschopnosti.

     Policisté ze zásahové jednotky oba Němce, kteří po několika dalších výstřelech do vzduchu utekli do domu, zadrželi a zajistili i dvouhlavňovou brokovnici. Werner S., který byl identifikován jako střelec, se podrobil dechové zkoušce na alkohol, při které nadýchal 1,43 promile.

     Policistům poté tvrdil že brokovnici i náboje našel den před incidentem v seně ve stodole kamarádovy usedlosti.

Vyšetřování ukončeno, trest směšný

     Policisté ukončili šetření tohoto případu a spis předali na státní zastupitelství. Werner S., který u výpovědi tvrdil, že střelbou z nalezené brokovnice údajně jen bránil napadeného kamaráda, byl obviněn ze zvláště závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu i přečinu Nedovolené ozbrojování a koncem listopadu by měl stanout před soudem.

     Když se ale s obžalobou seznámili napadení, nevěřili vlastním očím. "Tak on nám tady ožralý mává puškou, několika lidem míří zblízka do obličeje, že i znalec uzná, že kdyby v tu chvíli vystřelil, tak jsou tu mrtví, dva lidi postřelí a jediné co mu hrozí je vyhoštění do Německa?! 
     Tak nějak jsme věřili, že za to, co tu provedl, bude alespoň nějak potrestán, ale tohle je opravdu výsměch. Všichni jsme neskutečně naštvaní a nechápeme to,"
řekl nám včera účastník události.

     "Dokážete si představit, že byste v Německu začal střílet brokovnicí do lidí? Z kriminálu byste vylezl za deset let a u nás? Trest vyhoštění, to jako že udělají ty, ty, ty a pošlou ho domů do Německa? Tady už není spravedlnost," dodal další účastník, který naštěstí z oslavy odešel jen chvilku před střelbou.

     Samozřejmě jsme oslovili státní zastupitelství s dotazem, proč tak nízký trest, ale vyjádřit se odmítli.

Foto: z místa, zbraň ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.