"Sebevražda policistou" po Česku - pokračování

Muž mířil na policisty, střílel do vzduchu a žádal, ať ho okamžitě zastřelí

úterý 19. října 16:46 , aktualizace 16:46

Alkohol Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizace:

     Včera jsme informovali, že v sobotu došlo v Plasích k velmi vážnému incidentu, o kterém jsme na žádost policie informovali až s odstupem, abychom nemařili probíhající vyšetřování. Čtyřiatřicetiletý Tomáš S. byl obviněn z vydírání a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a dnes dopoledne byl převezen k soudu. Soud akceptoval návrh státního zástupce na vzetí obviněného do vazby a policisté ho po skončení soudu eskortovali přímo do Věznice Plzeň. 
     Podle našich informací se obdobného jednání Tomáš S. nedopustil poprvé, i když v předchozích případech nebyla situace na místě nikdy tak vypjatá, jako v sobotu. Většinou takto řádil v opilosti či při intoxikaci pervitinem.

Původní článek:

     V sobotu před druhou hodinou odpoledne vyjížděla hlídka policistů na oznámení ženy, že její partner má vážné psychické problémy a vyhrožuje, že si ublíží. Když policisté dorazili na místo, celá situace se silně vyhrotila. "Rozrušený čtyřiatřicetiletý muž vzal do ruky pistoli, mířil s ní na policisty, několikrát vystřelil do vzduchu a nabádal policisty, aby použili své služební zbraně," popsala tisková mluvčí policie. Muž se tedy svým jednáním vysloveně snažil policisty donutit, aby ho zastřelili. Jde o takzvanou "Sebevraždu policistou", což je fenomén známý spíše ze Spojených států amerických, kdy se osoba rozhodnutá zemřít schválně chová agresivně a předstíraně útočí na policisty ve snaze je přimět k použití smrtící síly. 
     Policisté se však nenechali vyprovokovat, za použití donucovacích prostředků se jim podařilo muže odzbrojit a zadržet, aniž by byl kdokoli zraněný. Muž se poté podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla pozitivní s výsledkem 0,6 promile. Při zajištění zbraně bylo zjištěno, že jde o plynovku a zbraň byla odeslána na odbornou expertízu. 
     "Kriminalisté ve věci podali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," doplnila tisková mluvčí policie.  

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.