Foto Video

Střelba a pak výbuchy - pro pachatele šla zásahová jednotka

Výstřely a jekot ženy spustily rozsáhlé noční policejní manévry ve Skvrňanech

pátek 12. srpna 00:57 , aktualizace 09:49

Městská policie Zadržení pachatele Zásahová jednotka Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     V noci na dnešek před půl desátou se v Plzni v Macháčkově ulici ozvala střelba a pak následoval ženský křik. Na místo okamžitě po oznámení vyjely všechny dostupné hlídky policie samozřejmě včetně těch prvosledových, tedy hlídek vybavených balistickou ochrannou a dlouhými zbraněmi. Další výstřely se z bytu v jedenáctém patře domu číslo 2 ozvaly po příjezdu prvních hlídek na místo. 

     Policisté za asistence strážníků uzavřeli široké okolí a byla zastavena i tramvajová doprava. Do domu poté vstoupili policisté z krajské zásahové jednotky a za pomoci zásahových výbušek vhozených do okna i dveří vnikli do bytu, kde zajistili muže a ženu.


     "Zatím můžeme uvést, že jsme po deváté hodině přijali oznámení o střelbě v jednom z panelových domů v plzeňské městské části Skvrňany. Na místě je několik policejních hlídek. V tuto chvíli můžeme potvrdit, že na místě není nikdo zraněný. Policisté na místě zjišťuji bližší informace,” uvedla mluvčí police a později doplnila: "V souvislosti s touto událostí jsme na osobní svobodě omezili jednatřicetiletého muže a na případu dále pracujeme."

     Do bytu byl povolán policejní technik k zajištění veškerých dostupných stop a psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání zbraní a výbušnin. Jakou zbraň pachatel použil zatím policie neuvedla.

     Na místě byli pro jistotu i záchranáři. "Za ZZS byl po celou dobu zásahu na místě inspektor provozu, ke zranění osob naštěstí nedošlo," uvedl mluvčí záchranné služby.

     Případ budeme samozřejmě dále sledovat a informace postupně aktualizovat.

Aktualizace:

     Kriminalisté stále ještě intenzivně pracují na objasnění událostí, ke kterým došlo v noci na dnešek. Mluvčí policie potvrdila, že policisté v bytě zaslechli výstřely a poté do něj vnikla zásahová jednotka. "Následně jsme na místě omezili na osobní svobodě jednatřicetiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu i drog. Dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek 1,8 promile alkoholu," doplnila informace z noci mluvčí policie s tím, že ke zranění osob skutečně nedošlo.
     Ve věci nyní probíhají procesní úkony jako výslechy i další, a kriminalisté dále prověřují veškeré okolnosti případu. 

Foto KP a PČR

 
Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.