Foto

Střet auta s vlakem

Dnešní ranní železniční dopravní nehoda si vyžádala jednoho zraněného

18. září 2023 09:13 , aktualizace 11:01

Hasiči Záchranáři Doprava Nehody Železniční nehoda


     Dnes po osmé hodině ráno došlo na železničním přejezdu u Běšin na Klatovsku ke střetu auta s osobním vlakem Os 17506 jedoucím z Horažďovic do Klatov. Z místa bylo hlášeno zranění osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky.

     "Jedna zraněná osoba byla při našem příjezdu mimo vozidlo. Provedli jsme zajištění místa nehody a likvidaci uniklých provozních kapalin," popsal tiskový mluvčí hasičů s tím, že museli hasiči zlikvidovat únik nafty z topné soustavy vlaku..

     Záchranáři si mezitím do péče převzali zraněného. "Muž narozený v roce 1987 byl transportován s lehčími zraněními do nemocnice v Klatovech," doplnila tisková mluvčí záchranářů.

     Ve vlaku cestovalo osmnáct osob, které zůstaly nezraněné.  Provoz na trati je zastaven a pro cestující dráhy zajistily náhradní dopravu. Podle webu Českých drah by měl být provoz v úseku Nemilkov - Běšiny obnoven kolem půl jedenácté.

     Okolnosti střetu na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizace:

     "Řidič vozu Land Rover narozený v roce 1987 jel ve směru od obce Klatovy na obec Běšiny, podle prvotních informací přehlédl světelné signalizační zařízení a vjel na železniční přejezd, kde se střetl s právě projíždějícím osobním vlakem jedoucím z Horažďovic na Klatovy. Ve vlaku v té době cestovalo celkem 18 osob, z toho 15 dospělých a 3 děti, strojvedoucí a výpravčí. Nikdo z cestujících z vlaku nebyl zraněn.
     Řidič osobního vozidla při střetu utrpěl zranění a byl převezen do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření. U řidiče i strojvedoucího byla dechová zkouška negativní. Na vlaku byla předběžně vyčíslena škoda na částku 250 tisíc korun, na osobním vozidle 80 tisíc korun. Komunikace je průjezdná kyvadlově, vlaková doprava je pozastavena a pro cestující je zajištěna náhradní doprava,"
doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: HZS


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.