Foto Video

Střet auta se skútrem

K odpolední nehodě vyjížděly všechny záchranné složky

úterý 21. února 18:28 , aktualizace pátek 10. března 12:31

Doprava Nehody

Partner článku – STROM offices

     V úterý 21. února jsme informovali o dopravní nehodě, při které se v Plzni na křižovatce ulic Koperníkova a Plachého srazil skútr s osobním automobilem. Na místě nehody jako první zasahoval policejní psovod, který zraněnému řidiči skútru poskytoval první pomoc, a na pomoc mu vzápětí přispěchali kolegové ze speciální pořádkové jednotky. Společně se o muže starali až do příjezdu záchranářů, kteří si ho převzali a odvezli k ošetření do plzeňské nemocnice.

Policisté nyní uvolnili video z tohoto zásahu:


Původní článek:

     V úterý 21. února před pátou hodinou odpoledne došlo na křižovatce ulic Koperníkova a Plachého v Plzni k dopravní nehodě, při které se střetl osobní vůz Škoda Fabia se skútrem.

     Podle informací z místa jel řidič Škody směrem od Jižního nádraží a při odbočení vlevo do Plachého ulice nedal přednost protijedoucímu muži na skútru. Ten již nestačil zabránit střetu a narazil do zadních dveří vozu, načež spadl na silnici.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, jako první se k nehodě dostal psovod policie, který okamžitě poskytl zraněnému skútristovi první pomoc. Hasiči zajistili místo nehody a protipožární opatření, zatímco zraněného muže si do péče převzali záchranáři a po ošetření na místě ho transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín.

     Tisková mluvčí policie nám děj nehody potvrdila a doplnila, že řidič vozu narozený v roce 1965 i řidič motocyklu narozený v roce 1974 se podrobili dechovým zkouškám s negativním výsledkem. Při lustraci ale policisté zjistili, že řidič skútru nemá řidičské oprávnění a za řídítky tak neměl co dělat. 
    Policisté se případem dále zabývají.

    Křižovatka byla po dobu zásahu záchranných složek uzavřena, nyní již je místo plně průjezdné. 


STROM offices

STROM OFFICES jsou flexibilní kanceláře s coworkingem. Možnost umístění sídla společnosti. Profesionální recepce, designové prostory a terasa s výhledem na centrum Plzně.