Foto

Kamion srazil cyklistu

Policisté hledají svědky dopravní nehody v Horažďovicích

9. srpna 2022 11:40 , aktualizace 11:41

Cyklista Nehody Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň

      Ve čtvrtek čtvrtého srpna před třetí hodinou odpoledne došlo ve Strakonické ulici v Horažďovicích k dopravní nehodě, při které kamion srazil cyklistu.
      "Osmapadesátiletý muž z Horažďovicka s nákladním vozidlem značky Renault s připojeným návěsem jel po ulici Strakonické směrem do centra, kdy 100 metrů za železničním přejezdem počal předjíždět před sebou jedoucího cyklistu a při zařazovaní zpět do svého jízdního pruhu pravou zadní částí návěsu srazil cyklistu na vozovku," popsala tisková mluvčí policie s tím, že provedené dechové zkoušky u řidiče i cyklisty byly s negativními výsledky.
      Zraněný cyklista byl transportován k ošetření do zdravotnického zařízení ve Strakonicích.

      Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ublížení na zdraví z nedbalosti a dopravní nehodu dále šetří.
      V souvislosti s tím dopravní policisté žádají případné svědky dopravní nehody, aby poskytli informace na telefonní číslo 974 334 251 nebo 974 334 250, případně na e-mail:  kt.di.evidence@pcr.cz. Policisté také žádají řidiče, kteří projížděli uvedeným úsekem komunikace a měli ve vozidle v činnosti záznamové zařízení, o poskytnutí záznamu uvedené dopravní nehody.

Foto HZS

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.