Foto

Střet dodávky s kamionem

Zaklíněného řidiče museli vyprostit hasiči

24. června 2021 10:26

Doprava Nehody

Partner článku – Jídlonoš

     Dnes po sedmé hodině ráno došlo v Plzni v Jasmínové ulici ke střetu pekařské dodávky a kamionu. "Řidič vozidla Mercedes narozený v roce 2002 jel ulicí Jasmínová ve směru od Nepomucké ulice a z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním vozidlem značky DAF s návěsem, řízeným mužem narozeným v roce 1965," popsala tisková mluvčí policie. Řidič kamionu se ještě snažil zabránit střetu vyjetím z vozovky, vyhnout dodávce se ale nedokázal. Podle informací z místa vše nasvědčuje tomu, že mladík za volantem usnul.
     Z místa bylo hlášeno zranění a zaklínění řidiče dodávky, na místo proto vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo události a pomocí hydraulických nástrojů vyprostili mladého řidiče zaklíněného ve vraku dodávky. O předlékařskou pomoc do příjezdu vozu záchranné služby se poté postaral záchranář, který jel ve svém volnu okolo. Následně byl řidič transportován do nemocnice. "Z místa transportujeme asi osmnáctiletého muže se středně těžkým zraněním při vědomí na urgentní příjem Fakultní nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů. 
     Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami a nehodou se na místě dále zabývají. Ulice byla po dobu zásahu uzavřena, nyní je místo průjezdné kyvadlově.

Foto KP a HZS

Jídlonoš

Rozvoz a donáška obědů pro domácnosti a firmy • rozvoz a donáška obědů pro seniory • široký výběr jídel • pokrytí Plzeň a široké okolí