Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Střet dvou letadel

Na letišti zasahují všechny záchranné složky, přistává zde vrtulník LZS a vyšetřování události přebírají kriminalisté

7. května 2023 21:25 , aktualizace úterý 9. května 09:11


     Dnes večer před osmou hodinou došlo na letišti Chaloupky nedaleko Klatov ke střetu dvou letadel během přistávání. Jednalo se o malá letadla, přičemž v každém z nich byly dvě osoby.

     Okamžitě na nahlášení této události na místo vyrazily všechny záchranné složky včetně vrtulníku Letecké záchranné služby z letiště v Líních. Podle prvotních zpráv by na místě měli být celkem čtyři zranění včetně dvou dětí.

     Hasiči museli vyprostit jednoho zraněného z vraku jednoho z letadel a poté ho předat záchranářům. "My jsme na místě ošetřili celkem čtyři osoby, z toho dvě děti. Hrozivě vypadající letecká nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, ale vzhledem k vážnému mechanismu události byly dvě osoby, konkrétně muž narozený v roce 1973 a dítě, transportováni Leteckou záchrannou službu na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Druhý muž a dítě pak byli do nemocnice transportováni pozemní cestou," uvedli nám před chviličkou záchranáři.

      Na místo v tuto chvíli míří výjezd kriminální policie i zaměstnanci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Čekáme na jejich zprávu a po obdržení samozřejmě doplníme.

Foto: ZZS

Workpress Aviation

Dynamická česká výrobní společnost se zaměřením na letecký průmysl.