Foto

Střet kamionu a dodávky na dálnici D5

Dopravní nehoda komplikuje dopravu na dálnici z Prahy do Plzně

středa 13. července 16:15 , aktualizace 19:01

Dálnice Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes před půl čtvrtou odpoledne došlo na 66. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov, tedy mezi Rokycany a Plzní před sjezdem u Ejpovic, k dopravní nehodě, při které se střetl kamion DAF s dodávkou a ta po střetu skončila vedle dálnice převrácená na boku.

     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, zatímco záchranáři si do péče převzali zraněného řidiče dodávky. "Muže narozeného v roce 1991 s lehčími zraněními záchranáři transportovali do Rokycanské nemocnice," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     Okolnosti nehody nyní na místě šetří policisté. "Řidič dodávky narozený v roce 1991 zastavil vlivem poruchy v pravém jízdním pruhu a do dodávky následně zezadu narazil kamion řízený mužem narozeným v roce 1975. Dodávka se vlivem nárazu převrátila na bok a skončila mimo komunikaci," popsala tisková mluvčí policie s tím, že u obou řidičů bylo požití alkoholu vyloučeno dechovou zkouškou.

     V současné chvíli je v místě průjezdný pouze jeden jízdní pruh, dva pravé jízdní pruhy budou asi hodinu neprůjezdné a ve směru od Rokycan se proto na dálnic tvoří kolony. Objízdná trasa je možná přes exit Rokycany.

Foto HZS


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.