Foto Video

Střet kamionu se seniorkou jdoucí s chodítkem - aktualizováno

Policisté doplnili informace k dnešní ranní vážné dopravní nehodě

pondělí 1. srpna 15:44 , aktualizace 15:48

Doprava Nehody

     Dnes ráno po osmé hodině došlo na Plzeňské ulici v Chotěšově k velmi vážné dopravní nehodě. Podle informací přímo z místa přecházela asi devadesátiletá seniorka s chodítkem po přechodu pro chodce od prodejny Coop, když jí zřejmě přehlédl řidič kamionu značky Mercedes jedoucí směrem na Plzeň.


     Žena při střetu utrpěla vážná zranění a k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili místo nehody a asistovali záchranářům při ošetřování zraněné ženy a jejím transportu do sanitního vozu.
     Záchranáři poté seniorku narozenou v roce 1932 se středně těžkými až těžkými zraněními transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň.

     Okolnosti nehody nyní na místě šetří policisté, provoz je v úseku řízen kyvadlově. Čekáme na jejich zprávu a poté budeme aktualizovat.

Aktualizace:

     "Ve směru od Domažlic na Plzeň jel šedesátiletý řidič nákladní soupravy, který zastavil před přechodem pro chodce a dával přednost zprava přecházející ženě. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že v době, kdy se začal rozjíždět, již ale nezaregistroval devětaosmdesátiletou seniorku, která přecházela vozovku po přechodu taktéž z pravé strany. Požití alkoholu bylo u řidiče nákladní soupravy vyloučeno dechovou zkouškou a u chodkyně byl proveden odběr krve," uvedla mluvčí policie s tím, že šetření nehody si převzali kriminalisté.


Přesně před týdnem došlo v Plzni k podobné nehodě, která ale bohužel skončila tragicky:

Cyklistka střet s kamionem nepřežila

     V pondělí 27. července před osmou hodinou ráno došlo na křižovatce Jateční x Chrástecká v Plzni k velice vážné dopravní nehodě, při které se střetla cyklistka s kamionem. Z místa bylo hlášeno rozsáhlé a mnohočetné zranění ženy, která zůstala zaklíněná pod přední částí kamionu.


     K nehodě samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky. Bohužel ale žena narozená v roce 1964 utrpěla rozsáhlá zranění, kterým na místě podlehla a lékařka tak mohl již pouze konstatovat její smrt. Řidič kamionu, který byl shodou okolností stejně starý, vyvázl bez zranění.

Na místo proto vyjel koroner a samozřejmě i kriminalisté.

     Na místě nehody v tuto chvíli probíhá vyšetřování a provoz je řízen policisty. Pokud můžete, místu se prosím vyhněte, tvoří se zde kolony vozidel.

     „Ten kamioňák podle mě vůbec netušil, že jí srazil. Že jí vláčí pod kolem ho upozornil nějaký řidič vedle něj. Hned jsme volali záchranné složky a pokoušeli ženu oživit, ale už to bylo bez šance,“ popsal nám jeden ze svědků, který na místě pomáhal mezi prvními.

     "Lékařka záchranné služby po příjezdu na místo u ženy zkonstatovala velmi vážná zranění, kterým žena na místě podlehla," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

      "Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření, u řidiče vozidla byl alkohol i omamné či psychotropní látky vyloučeny na místě provedenými zkouškami. K šetření nehody byl přivolán koroner, soudní znalec z oboru dopravy a vyšetřovatel SKPV MŘP Plzeň," sdělila nám zatím tisková mluvčí policie.

 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.