Foto

Hromadná nehoda na několik hodin zcela zablokovala silnici z Plzně do Losiné

U střetu tří kamionů a osobního vozu právě zasahují všechny záchranné složky

15. srpna 2022 12:06 , aktualizace 13:24

Doprava Nehody

     Dnes krátce po půl dvanácté dopoledne došlo na silnici číslo 20 mezi Plzní a Losinou k dopravní nehodě, při které se střetly tři kamiony a osobní automobil. Z místa bylo hlášeno možné zranění několika osob a k nehodě proto vyrazily všechny záchranné složky.

     Hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření. Nakonec se na místě ukázalo, že zraněných je méně, než lidé odhadovali a záchranáři si do péče převzali pouze starší ženu. "Z místa dopravní nehody jsme transportovali ženu narozenou v roce 1945 s lehkým zraněním do Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli záchranáři.

     Nehoda zablokovala silnici a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Provoz by měl být obnoven kolem třetí hodiny odpoledne.

      Veškeré okolnosti a příčinu nehody na místě šetří policisté, jejich vyjádření doplníme hned jak bude k dispozici. Zatím můžeme uvést, že komunikace je obousměrně uzavřena, objízdná trasa vede přes Štěnovický Borek nebo Radyni směr Plzeň. Opačný směr vede objízdná trasa na Klatovy.

Aktualizace:

      "Řidič nákladního vozu narozený v roce 1989 nepřizpůsobil rychlost jízdy a narazil do před ním stojícího nákladního vozu řízeného mužem narozeným v roce 1953, které následně narazilo do před ním stojícího osobního vozu řízeného ženou narozenou v roce 2001, a to poté narazilo do před ním stojícího nákladního vozu řízeného mužem narozeným v roce 1970. Zranění utrpěla spolujezdkyně z osobního vozu narozená v roce 1945," popsala okolnosti řetězové srážky mluvčí policie s tím, že požití alkoholu bylo u všech řidičů vyloučeno dechovými zkouškami a policisté se nehodou dále zabývají.

Foto svědek a HZS

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost