Foto

Střet trolejbusu s chodcem skončil velmi vážným zraněním

Muže ve vážném stavu a v bezvědomí transportují do nemocnice

pátek 26. května 18:31 , aktualizace 20:54

Partner článku – Plzeňské želvy


     Dnes kolem půl šesté odpoledne došlo Kotkově ulici v Plzni k vážné dopravní nehodě, při které trolejbus linky 11 jedoucí směrem na Husovo náměstí srazil a velmi vážně zranil chodce středního věku. 

     Na místo samozřejmě okamžitě vyjeli záchranáři a těm v záchranných pracích asistoval i policejní psovod, který kolem nehody shodou okolností projížděl. "My jsme z místa do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na Emergency transportovali muže narozeného v roce 1988, pacient byl v bezvědomí a jeho zranění mohu označit jako těžká," uvedla nám mluvčí záchranářů.

     Nehodu v tuto chvíli na místě stále ještě šetří policisté, takže můžeme uvést pouze to, že řidička trolejbusu měla test na přítomnost alkoholu negativní a chodec testu pro rozsah utrpěných zranění nebyl schopen, takže u něj byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

     Podle svědků byl ale chodec zjevně silně opilý. "Napřed se potácel Kollárovo ulicí, pak vešel do Kotkovy, došel doprostřed ulice, zastavil se a pak doslova vkročil těsně před ten trolejbus," popsal nám nehodu přímý svědek.

Aktualizace:

     Krátce po zveřejnění článku jsme získali další informace, mimo jiné i to, že zraněný muž je Ukrajinec.

     Mluvčí policie nám potvrdila, že řidička trolejbusu narozená v roce 1970 měla test na přítomnost alkoholu negativní i to, že vážně zraněný cizinec narozený v roce 1988 testu nebyl schopen a doplnila, že policisté se nehodou dále zabývají.   


 

Shodou okolností v téže ulici došlo tento měsíc k prakticky totožné dopravní nehodě:

S téměř třemi promile vešel přímo před autobus

     Ve středu 3. května kolem půl deváté dopoledne došlo na křižovatce Kotkovy a Kollárovy ulice v Plzni k dopravní nehodě, při které autobus linky T1 jedoucí směrem na Doubravku srazil chodce.

     "Autobus jel od Husova náměstí, když z Kollárky vyšel ten chlap. Vůbec se nerozhlédl, vlezl rovnou před ten autobus. Naštěstí řidič reagoval hned jak ho viděl, i tak ho ale brzdící autobus srazil na zem," popsal nám přímý svědek nehody a pokračoval: "On byl teda ten chodec pořádně nalitej, jak padal, vypadla z něj ještě placatka."

     Sražený Ukrajinec utrpěl při střetu s čelním sklem autobusu a následném pádu na zem zranění hlavy, takže k nehodě vyjeli záchranáři a policisté. Zraněný byl po ošetření na místě transportován do nemocnice, ještě předtím se ale podrobil dechové zkoušce na alkohol, která ukázala, že byl silně opilý.
    "Cizinec narozený v roce 1983 měl pozitivní výsledek dechové zkoušky s výsledkem 2,82 promile. U řidiče autobusu bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno a policisté se nehodou dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie.


 


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.