Foto

Střet vlaku s autem - hasiči ze zbytku vozu vyprošťují ženu

K dnešní ranní velmi vážné železniční nehodě vyjížděly všechny záchranné složky

úterý 25. ledna 06:46 , aktualizace 07:31

Doprava Nehody Železniční nehoda

Partner článku – KS Therm

     Dnes před půl šestou ráno došlo na železničním přejezdu mezi Dobřany a Chlumčany k dopravní nehodě, při které se vlak Os 7800 jedoucí z Hořovic na Přeštice střetl s osobním automobilem.
     Z místa bylo hlášeno zaklínění zraněné řidičky ve voze Citroen, k nehodě proto vyjely všechny záchranné složky. Na místě byli jako první hasiči z Dobřan současně s hasiči z Přeštic.
      Hasiči zajistili místo nehody a zahájili vyprošťování zraněné ženy z vozu a zároveň provedli protipožární opatření a průzkum vlaku. K vyproštění řidičky museli hasiči pomocí hydraulických nástrojů doslova odstřihnout střechu vozu.
     Záchranáři si do péče převzali zraněnou ženu, kterou po ošetření na místě transportovali do nemocnice, ve vlaku cestovalo devět cestujících a naštěstí k jejich zranění nedošlo. "My jsme do péče převzali ženu narozenou v roce 1957 a transportovali ji na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli nám záchranáři. 

     Provoz na trati byl dočasně přerušen a v úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava. Příčinu a okolnosti nehody šetří policie. "Řidička narozená v roce 1957 jela od Dobřan na Chlumčany a i přes světelný a zvukový výstražný signál vjela na železniční přejezd, kde došlo ke střetu s vlakem," popsala tisková mluvčí policie s tím, že vůz byl po střetu odhozen asi dvacet metrů mimo koleje. "Šetření nehody si převzali kriminalisté. Dechovou zkoušku na alkohol u ženy s ohledem na zranění nebylo možno provést a byl nařízen odběr krve," doplnila.

Foto Hasiči

 
KS Therm

Nabízíme instalatérské, topenářské a plynařské práce včetně revizí. Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla, solární systémy, rekuperace, kogenerační jednotky, kotle, podlahové i stěnové topení či kompletní systémy vytápění. Provádíme zateplování budov, výměny oken a stoupaček i kompletní koupelny.