Foto

Aktualizujeme informace o střetu vlaku s autem

Za dnešní železniční nehodou stojí řidička osobního vozu

11. února 2021 15:44 , aktualizace 15:44

Nehody Záchranáři Železniční nehoda

     Dnes před polednem došlo na železničním přejezdu u Pastuchovic, což je obec nedaleko hranice Plzeňského, Středočeského a Ústeckého kraje, ke střetu osobního vozu Kia Sportage s osobním vlakem.
    Na místo vyjely všechny záchranné složky, v osobním voze byla podle prvotních informací z místa zraněn řidička, kterou si do péče převzali záchranáři. Ve vlaku cestovalo čtrnáct cestujících a tři členové posádky, nikdo z nich zranění neutrpěl.
    Trať je v současné chvíli uzavřena a nehodu na místě šetří policie i drážní inspekce. 

Aktualizace:

     "Žena narozená v roce 1966 přejížděla s vozem Kia Sportage železniční přejezd bez závor, při přejíždění železničního přejezdu nedala dle všeho přednost přijíždějícímu osobnímu vlaku a došlo ke střetu," popsala tisková mluvčí policie.
     Hasiči z vlaku evakuovali 14 cestujících, z toho 2 děti, a 3 zaměstnance dopravce. Zraněnou ženu si do péče převzali záchranáři: "Ženu jsme transportovali s lehkým zraněním do Fakultní nemocnice na Lochotíně," uvedla jejich mluvčí.
     Požití alkoholu u řidičky i strojvedoucího policisté vyloučili dechovými zkouškami. Přesnou příčinou a okolnostmi dopravní nehody se zabývají policisté z územního odboru Plzeň-venkov.
     V půl třetí odpoledne byl provoz na trati obnoven.

Foto HZS