Foto

Střet tří vozů jeden z řidičů nepřežil

Převrácený vůz museli hasiči doslova rozstříhat

23. listopadu 2021 11:13 , aktualizace 12:48

Doprava Nehody Smrt

     V neděli kolem osmé hodiny večer došlo na silnici č. I/13 u obce Boč, což je část Stráže nad Ohří v okrese Karlovy Vary k tragické dopravní nehodě.
     "Šestatřicetiletý řidič řídil osobní vozidlo značky Volkswagen Bora ve směru od Chomutova na Karlovy Vary, kdy přibližně 300 metrů před obcí Boč při průjezdu prudké levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu komunikace, konkrétně mokrému povrchu, klesání a prudké zatáčce, ani svým schopnostem. Následně měl vozidlo uvést do smyku a přejet do protisměru, kde se levou přední částí střetl s levou přední částí protijedoucího osobního vozidla značky Audi, které řídil sedmadvacetiletý řidič," popsala tisková mluvčí policie s tím, že vozidlo Audi bylo nárazem odmrštěno na ve stejném směru jedoucí vozidlo značky Volkswagen Touran, které řídil třiačtyřicetiletý řidič.
     Po střetu se vůz Volkswagen převrátil na bok a jeho řidič v něm zůstal zaklíněn. Pro vyproštění muže bylo nutné použít hydraulické vyprošťovací nástroje, v průběhu složitého vyprošťování ale lékař záchranné služby musel konstatovat u řidiče smrt následkem utrpěných zranění.
     "Při dopravní nehodě utrpěl šestatřicetiletý řidič zranění, kterým na místě bohužel podlehl. Řidič z vozidla Audi utrpěl středně těžké zranění a spolujezdkyně z vozidla Volkswagen Touran lehké zranění. Oba byli převezeni Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice," uvedla mluvčí policie. 

     Silnice v místě dopravní nehody byla po dobu vyšetřování nehody několik hodin zcela uzavřena. Policisté odkláněli provoz přes obec Smilov. Hasiči na místě dále asistovali při osvětlení a při naložení vozidel na odtahovou službu, postarali se také o úklid uniklých provozních kapalin na komunikaci. Provoz byl obnoven až kolem třetí hodiny ráno. 

Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření policie. 

Foto PČR a HZS