Foto

Opravdu nám místo policie postačí jen "fejsbůk"?

Několik set dospělých lidí si možná myslí, že k vyřešení vážných problémů stačí jen sociální sítě

11. února 2021 13:30 , aktualizace 14:45

Městská policie

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Včera po páté hodině odpoledne se ve skupině Plzeňáci na Facebooku objevila "šokující" fotografie na schodech podchodu CAN rozsypané tašky plné injekčních stříkaček. Jednalo se o tzv. inzulinky, tedy stříkačky s integrovanou jehlou.
     U příspěvku se okamžitě objevily stovky komentářů na téma "odporný bordel" či "no jo, policie hlídá roušky a na tohle kašle", nechyběly ani rady, jak situaci řešit a nebo nejlepší, názory, jak by to řešili sami pisatelé, kdyby tedy mohli.

     Ačkoli dnes snad každé malé dítě ví, že bezpečný sběr injekčních stříkaček provádí městská policie, čas plynul a plynul. Zcela nepochopitelně situaci, kdy na frekventovaném místě leží více než sto převážně použitých, a tedy velmi nebezpečných stříkaček, nikdo strážníkům nenahlásil, ale diskuze na sociální síti jely na plné obrátky.

     Mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová nám dnes potvrdila, teprve až před sedmou hodinou večer si fotky na Fb všiml strážník městské policie a chvíli poté člen vedení Plzeň ÚMO 3. Oba muži o situaci vyrozuměli operační středisko městské policie a na místo okamžitě vyjela hlídka.

     Strážníci, kteří k CAN dorazili, nalezli uvedené schodiště a zjistili, že jehel a stříkaček se tam nachází podstatně víc, než bylo z fotografie patrné. Bezpečnostní kontejner, který měli s sebou, se ukázal jako silně nedostačující, takže jeden strážník se musel vrátit pro větší kbelík a hlavně pro hrablo se smetákem, aby byli schopni celou spoušť uklidit. Celkem bylo na místě sesbíráno více než 150 stříkaček.

     Strážníci nám nakonec uvedli dvě věci, jednak, že se s takovým množstvím stříkaček ještě nesetkali, ale také, že nedokáží pochopit, proč několik set dospělých lidí řeší tento problém na sociální síti, ale jim nezavolá ani jeden.

Foto KP a MP

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!