Foto

Šumavská - test inteligence?

Opilí, zfetovaní či se zákazem, tyto řidiče zřejmě láká Šumavská v Plzni

čtvrtek 5. března 13:29 , aktualizace 13:52

Doprava Městská policie

Partner článku – Eldar Taxi

     Že se řízení přes vyslovený zákaz nebo dokonce pod vlivem alkoholu dopouští stále hodně řidičů, je dnes bohužel každému známo. Rozumně uvažující člověk by samozřejmě předpokládal, že takový řidič se bude chovat co nejnenápadněji a pokud na sebe sám upozorňuje pácháním dopravních přestupků, lze usuzovat, že takový řidič příliš rozumu nepobral. To ukazuje i včerejší případ.
     Včera dopoledne strážníci Městské policie Plzeň prováděli běžnou hlídkovou činnost v Šumavské ulici, kde zpozorovali řidiče osobního motorového Citroën Xsara, který nedodržel dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu.
     Právě kvůli tomuto v této ulici velmi častému přestupku zde strážníci hlídkují a tak jako obvykle vozidlo předepsaným způsobem zastavili a muže sedícího za volantem vyzvali, aby jim předložil doklady potřebné k řízení vozidla. Jako již v mnoha případech předtím zjistili, že nedodržením dopravních předpisů na sebe upozornil někdo, kdo za volantem neměl co dělat. 
     "U sedmadvacetiletého muže bylo kontrolou zjištěno, že má až do poloviny prosince roku 2020 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," uvedla tisková mluvčí strážníků.
     Událost si proto převzali k dalšímu šetření na místo přivolaní státní policisté.  

     Že ale v snad neznámějším plzeňském zákazu vjezdu uvízne každý měsíc několik provinilců, překvapuje nás i policisty. Neplánovaně se tak ze Šumavské stal jakýsi test inteligence hříšníků za volantem. Zde dva další případy na ukázku:

Zbývalo mu jen deset dní zákazu

Zbývalo mu jen deset dní zákazu

05. 02. 2020, 15:22, aktualizace 06. 02. 2020, 10:53

Ignorovat zákaz vjezdu se mladému muži nevyplatilo

Řídil pod vlivem alkoholu

Řídil pod vlivem alkoholu

18. 02. 2020, 13:03, aktualizace 18. 02. 2020, 13:31

Přiopilý řidič na sebe strážníky zbytečně upozornil projetím zákazu vjezdu

Foto: MP
 

Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.