Foto

Svleču vás z uniforem zmrdi, nevíte kdo jsem!

Víkend v Plzni: Napadení strážníci, napadená prodavačka, opilá žena v bezvědomí, opilí řidiči

pondělí 12. března 12:11 , aktualizace 12:59

Alkohol Bezdomovci Cizinci Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Delta Plzeň

Opilý agresivní řidič

     V noci z pátku na sobotu zastavila hlídka městské policie ze služebny Bory v ulici U Borského parku řidiče osobního motorového vozidla BMW. Za volantem vozu seděl šestatřicetiletý muž z Lounska. Už při vystupování z auta byl jeho krok značně nejistý, při kontrole předložil pouze občanský průkaz, odmítal podat vysvětlení a vůbec spolupracovat, navíc z jeho dechu táhl alkohol. Provedení dechové zkoušky muž odmítl. Se strážníky jednal muž arogantně, vyhrožoval jim, že je vysvleče z uniformy, neboť neví, s kým prý mají tu čest, a i přes opakované výzvy z místa odcházel. Jelikož hlídku začal verbálně a fyzicky napadat, bylo proti němu použito donucovacích prostředků, skončil s želízky na rukou. K dalšímu šetření si věc převzali státní policisté.

Z chodníku rovnou na záchytku

     V brzkých ranních hodinách převezli strážníci k vystřízlivění na záchytku osmadvacetiletou ženu původem z Prahy. Paní si v důsledku alkoholového opojení ustlala na zemi ve Sladkovského ulici, kde rovnou usnula.  Po probuzení jí nohy vůbec neposlouchaly.

Opilec útočil na strážníky

     V dopoledních hodinách poté obdržela městská policie oznámení o problému s opilcem na autobusovém nádraží, který má obtěžovat kolemjdoucí. Čtyřicetiletý cizinec v době příjezdu hlídky vrávoral mezi zaparkovanými vozidly taxi služby. 
     V průběhu projednávání záležitosti neustále kolem sebe rozhazoval rukama, snažil se na hlídku útočit a protože neakceptoval výzev strážníků, bylo proti němu použito donucovacích prostředků. S pouty na rukou byl dopraven do protialkoholní záchytné stanice.

V opilosti si rozbil hlavu

     V podvečer vyjela hlídka městské policie ze služebny Lochotín na oznámení do Hodonínské ulice. Na místě strážníci našli staršího muže pod vlivem alkoholu. Třiašedesátiletý Plzeňan si v důsledku přemíry vypitého alkoholu způsobil krvácivé poranění v obličeji, když zakopl. Dorazit z toho důvodu museli také záchranáři, kteří si muže převzali do péče. Ještě před jejich příjezdem zranění provizorně ošetřili strážníci.

Opilý Bulhar havaroval a z místa se pokusil ujet

     V sobotu večer došlo v Šumavské ulici k havárii vozu, který řídil cizinec pod vlivem alkoholu. Ten se po nárazu do značky v úseku místa pro přecházení chodců pokusil z místa odjet. Poblíž ale v tu chvíli byli na obchůzce psovodi městské policie, kteří muže zajistili a předali policistům k dalšímu opatření. Informovali jsme v samostatném článku:

Opilý Bulhar s téměř dvěma promile havaroval v centru Plzně

Opilý Bulhar s téměř dvěma promile havaroval v centru Plzně

10. 03. 2018, 22:50, aktualizace 11. 03. 2018, 00:58

Jen díky štěstí nedošlo ke zranění lidí na přechodu

Opilý si ustlal u vchodu do prodejny

     V neděli v dopoledních hodinách si strážníci dojeli pro opilého muže k provozovně do ulice Karla Steinera, kde si přímo vedle vchodu ustlal pětašedesátiletý muž z Plzně. Když ho hlídka vzbudila, nezvládal chůzi po svých, a to ani když se mu snažili strážníci pomoci. Neustále padal na zem a hrozilo že se zraní. Proto bylo rozhodnuto, že bude převezen do protialkoholní záchytné stanice.

Opilou nemocnou ženu převezli na PAZS

     K dalšímu případu v odpoledních hodinách, si hlídka volala záchranáře. Strážníci byli přivoláni k prodejně Euronics v ulici U Prazdroje, kde si u zadního vchodu ustlala dost opilá žena.
     Podle oznamovatele ležela na místě delší dobu a dávivými zvuky, která vydávala, pohoršovala procházející zákazníky. Žena, jež byla strážníkům dobře známá z předchozích činností, doznala, že to poněkud dost přehnala s pitím alkoholu. Kvůli bolestem břicha, na které si stěžovala, byla přivolána ZZS. 
     Než záchranáři dorazili a převzali si jí do své péče, byla usazena do úlevové polohy a strážníci s ní komunikovali, aby ji udrželi v bdělém stavu.
    Dle našich informací bylo následně zjištěno, že žena trpící svrabem nadýchala více než dvě promile alkoholu.

Opilý Ukrajinec napadal prodavačku přímo před strážníky

     Po čtvrté odpoledne zasahovala hlídku ze služebny Městské policie Plzeň – střed v prodejně tabáku na Americké, kde muž pod vlivem alkoholu verbálně napadal prodavačku a zákazníky. Dechovou zkouškou, která byla u něj provedena, byla u něj zjištěna hladina alkoholu 2,11 promile.
     Po provedení dechové zkoušky se jeho agresivita začala stupňovat. Hlídka muže, podle našich informací Ukrajince, vyzvala, aby zanechal svého jednání, muž se ale pokusil napadnout oznamovatelku, proto skončil záhy s pouty na rukou. Strážníci ho převezli do patřičného zdravotnického zařízení k vystřízlivění a poté se zpovídal ze spáchaného přestupku proti veřejnému pořádku, kterého se dopustil.

Opil se, rozbil si hlavu a usnul

     Večer pak vyjížděli ještě strážníci do ulice Skrétova, kde nalezli muže zraněného na hlavě. Třiapadesátiletý Slovák se opil a cestou domů zakopl, upadl na zem, kde usnul.
     Dechová zkouška u něj  prokázala přítomnost 2,88 promile alkoholu v dechu. Přivolaní záchranáři si muže převzali k ošetření a lékař rozhodl o jeho převozu do zdravotnického zařízení.
  Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.