Syn držel vlastní mámu v šachu nožem a nepustil jí ani na záchod

Osmadvacetiletý muž více než měsíc terorizoval několik žen včetně své maminky

3. července 2021 16:20 , aktualizace 16:55

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Sokolovští policisté se v posledních dnech zabývali případem, který měl počátek již v květnu tohoto roku. Osmadvacetiletý muž z Chodova na konci května po desáté hodině rušil noční klid v panelovém domě, a když ho na to třicetiletá sousedka upozornila, začal ji vulgárně urážet a vyhrožovat jí. Po chvíli přistoupil k jejímu bytu a polil jí vstupní dveře směsí vody, popela a nedopalků z velkého společného popelníku. Toto jednání pak opakoval i v dalších dnech, přičemž ženě opakovaně vulgárně nadával a stejnou tekutinou jí polil i zeď vedle vstupních dveří do jejího bytu.

      O pár dní později měl tento muž další spor, tentokrát s šestadvacetiletou sousedkou, které po hádce také vulgárně nadával a vyhrožoval. Poté začal muž ve svém bytě dělat úmyslně hluk, opakovaně a nesmyslně manipulovat s nábytkem a to prováděl několik hodin. Během tohoto pak měl konflikt s další sousedkou, tentokrát čtyřicetiletou ženou.

     Ve středu 23. června přišel tento muž v nočních hodinách do bytu své třiapadesátileté matky, začal ji vulgárně urážet, poté jí vyhrožoval a nakonec jí i fyzicky napadl. "Přitom měl po třiapadesátileté ženě stále chtít, aby mu sdělila požadované informace, jinak jí znovu fyzicky napadne. Po chvíli vše stupňoval a začal jí dokonce i ohrožovat nožem. Kromě tohoto si měl vzít její mobilní telefon, přečíst si její zprávy a telefon nakonec poškodit hozením o zem. Ženě měl také několikrát zamezit dojít si na toaletu," popsal jednání muže v bytě mluvčí policie. Zhruba po třech hodinách již žena útrapy nevydržela a ze strachu o svůj život začala křičet o pomoc. Její syn po tomto z bytu utekl, na místo dorazili policisté a po osmadvacetiletém muži začali pátrat.

     Policisté muže vypátrali, zadrželi a umístili do policejní cely. Další dny proběhly výslechy všech zúčastněných a kriminalisté zahájili trestní stíhání osmadvacetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinů omezování osobní svobody, poškození cizí věci, nebezpečného vyhrožování a ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Policejní komisař následně podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.