Foto

Tahle projížďka mladíky vyjde draho

Bez řidičáku ujížděli strážníkům na kradeném skútru

úterý 25. srpna 17:42 , aktualizace 17:44

Krádež Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     Dnes po třetí hodině ráno spatřili strážníci na křižovatce ulic Mikulášská a U Trati v Plzni projíždět skútr, na němž jeli dva muži bez ochranných přileb. Hlídka se rozhodla muže zkontrolovat a za motocyklem vyjela, řidič ale najel na chodník a dál pokračoval po něm. Strážníci se ho tedy pokusili předepsaným způsobem zastavit, jenže řidič nereagoval, dále ujížděl a nakonec odbočil v Přeštické ulici znovu na chodník, kam se nedalo s vozidlem vjet.
     Řidiči i jeho spolujezdci se sice mohlo zdát, že na strážníky vyzráli, ti ale samozřejmě svůj rajón velmi dobře znají a dostat se na druhou stranu jim trvalo jen chvíli. Pronásledovaným mužům se sice mezitím podařilo skútr odstavit v Lukavické ulici, ale strážníci je zajistili ještě při odchodu z místa a k řešení situace si přivolali i kolegy z Policie ČR.
     "Jednalo se o muže ve věku 21 a 23 let. Mladší z nich uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění, ale motocykl nalezl stát s klíčky v zapalování v ulici, kde bydlí, tak si ho půjčil," popsala tisková mluvčí strážníků.
     Případ si převzali policisté, kteří věc šetří nejen jako neoprávněné užívání cizí věci, ale mladšímu z mužů podle tiskové mluvčí navíc přičtou i řízení bez řidičského oprávnění, přestupky, kterých se během projížďky dopustil a neuposlechnutí výzvy.

     Příjemnou dohrou případu bylo překvapení majitele skútru, který přibližně v pět hodin policii kontaktoval s tím, že mu motocykl Maxon z pozemku v Plzni na Bílé Hoře někdo v průběhu noci ukradl. Zpráva, že si ho na policii může nepoškozený vyzvednou pro něj jistě byla opravdu radostná.
     Po zloději, který skútr na Bílé Hoře ukradl a na Chodském náměstí odstavil policie dále pátrá.

Foto MP

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.