Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Zfetovaný útočník se dvěma noži pobodal u nádraží mladého řidiče

Útočníka museli policisté zpacifikovat pomocí taseru a jeho jednání kriminalisté kvalifikují jako vraždu ve stádiu pokusu

Autor: Karel Aleš pátek 17. května 11:26 , aktualizace 12:00

Drogy Napadení Vražda Zadržení pachatele

Partner článku – Express servis


     Ve středu v půl jedenácté večer vyjížděli policisté k vlakovému nádraží v Rokycanech na oznámení o napadení a pobodání muže nožem.

     "Policisté přijali na tísňové lince 158 oznámení mladého muže, že jede v Rokycanech v osobním vozidle, a že spatřil muže, který drží v obou rukou nože. Tento muž pak jeho vozidlo zpozoroval, šel k němu, otevřel dveře řidiče a zcela bez zjevného důvodu, bez varování a s vědomím, že může řidiče usmrtit, opakovaně zaútočil nožem na horní polovinu jeho těla a způsobil mu bodná zranění. Následně se dal podezřelý na útěk," popsala nám neuvěřitelný čin muže mluvčí policie.

     Zatímco policisté útočníka pronásledovali, zraněného muže si do péče převzali záchranáři. "My jsme z místa události transportovali s bodnořezným zraněním muže narozeného v roce 2001 na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám mluvčí záchranářů.  Podle našich informací utrpěl napadený muž mimo jiné i bodnou ránu do hrudníku.

     Policistům se mezitím podařilo útočníka dostihnout a zpacifikovat pomocí taseru. 
     "Policisté útočníka pronásledovali, dostihli a za pomoci donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě. Podezřelý se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek však měl pozitivní výsledek, a to na THC a amfetamin. Rokycanští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení.
     V průběhu prověřování byly zjištěny okolnosti, které vedly k tomu, že si případ převzali krajští kriminalisté odboru obecné kriminality. Ti následně zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda spáchaného ve stádiu pokusu a státnímu zástupci podají podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,"
doplnila ještě tisková mluvčí policie.

     Podle našich informací byl útočníkem muž nedávno propuštěný z psychiatrické nemocnice.

Pozn. red.: Taser je nesmrtící zbraň vystřelující hroty s elektrodami, po jejichž zásahu dojde ke krátkodobé paralyzaci zasaženého člověka.

Jak zásah taseru vypadá se můžete podívat ve videu z obdobného případu:

Foto ilustrační

Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.