Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Traktor, čtyřkolka, mobily, tenisové rakety a míčky, ale i živá telátka

V dnešní době se již krade snad naprosto vše, co zloději vidí, podívejte se sami:

17. května 2022 14:45 , aktualizace 14:47

Krádež

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Že se v poslední době krade vše, co se zlodějům dostane do rukou, je již všeobecně známá věc, nad některými položkami ale i tak občas zůstává rozum stát.

Zde je přehled jen několika krádeží z posledních dní:

     V sobotu 14. května večer přijali poběžovičtí policisté oznámení o odcizení dvou kusů telat. K jejich odcizení mělo dojít z volně přístupné pastviny nacházející se v katastrálním území obce Smolov.
     "Zatím neznámý pachatel odcizil jedno tele a s odstupem několika dní poté odcizil i tele druhé. Zloděj si vybíral telata čtyři dny stará a o váze 40 až 50 kilogramů," popsala krádež mluvčí policie s tím, že odcizením zvířat vznikla poškozenému škoda ve výši deset tisíc korun.

     O den později, tedy v neděli, přijali policisté oznámení o odcizení mobilních telefonů ze šaten fotbalistů v menší obci nedaleko Domažlic.
      "Dosud neznámý pachatel vnikl do vnitřní části budovy nacházející se na fotbalovém hřišti a z prostoru, který slouží jako šatna, odcizil volně položený mobilní telefon a batoh, ve kterém se nacházely sportovní potřeby a další mobilní telefon," uvedla k tomuto případu mluvčí policie a doplnila, že odcizením výše uvedených věcí způsobil pachatel škodu ve výši téměř čtyřiadvacet tisíc korun.

     Týž den na obvodní oddělení policie v Klatovech přišel majitel oznámit odcizení traktoru, ke kterému došlo zřejmě v noci ze soboty na neděli v obci u Klatov. "Neznámý pachatel vnikl do objektu, kde byl zaparkován traktor značky John Deere, ze kterého vzal svazek klíčů, čip na tankování motorové nafty a ovladač ke vstupním vratům. Pachatel dále z objektu odcizil traktor Zetor 6245 s čelním nakladačem a z místa odjel," popsala mluvčí policie s tím, že poškozené společnosti vznikla škoda přesahující 300 tisíc korun.

     Policisté na obvodním oddělení ve Švihově přijali oznámení o krádeži čtyřkolky, ke kterému došlo v době od 14. do 15. května. "Neznámý pachatel na volně přístupném prostranství v obci na Švihovsku odcizil odstavenou čtyřkolku značky Suzuki LTA700, čímž poškozeným vznikla škoda ve výši 150 tisíc korun," uvedla mluvčí policie.

     Policisté z obvodního oddělení Plzeň-střed se zabývají případem vloupání do vozidla, ke kterému došlo v posledních dnech v Plachého ulici. "Dosud neznámý pachatel vnikl za použití násilí do zaparkovaného vozidla Mercedes a odcizil věci za bezmála 35 tisíc korun. Jednalo se o osm tenisových raket, sedmdesát míčků a dvě sportovní tašky. Zloděj se pokusil vypáčit i autorádio, to se mu ovšem nepovedlo," popsala tisková mluvčí policie. 

     Dosud neznámý zloděj také včera vylezl na přízemní balkon bytového domu v Kaznějovské ulici. "Zloděj odcizil skleněnou vodní dýmku a klíč od vozidla značky Peugeot, které stálo zaparkované před domem. Odcizeným klíčem si pachatel vozidlo následně odemkl, prohledal jej, ale nic neodcizil," uvedla mluvčí policie. 

     Policisté ve všech případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež nebo neoprávněné užívání cizí věci a po pachatelích pátrají.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.