Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Chodec nezvládl schody a řidič zatáčku - oba byli těžce opilí

Neobvyklý výjezd má za sebou hlídka plzeňské dopravní policie

14. ledna 2023 21:32 , aktualizace pondělí 16. ledna 14:19

     Neobvyklý výjezd má za sebou hlídka plzeňské dopravní policie. Včera večer kolem osmé hodiny je operační důstojník vyslal k dopravní nehodě do Šťáhlav, odkud bylo hlášeno, že osobní vozidlo značky Honda vyletělo ze silnice a převrátilo se v poli.

     Jenže když policisté vyšli ven ze své budovy a mířili ke služebnímu vozu, dostali oznámení o nedaleko ležícím muži, vedle něhož se má pohybovat žena, která se mu asi snaží pomoc.

     Policisté samozřejmě vyrazili muži na pomoc a zjistili, že velmi silně krvácí z hlavy. Poskytli mu tedy první pomoc a přivolali záchranáře, kteří si zraněného převzali a po ošetření na místě ho transportovali do Fakultní nemocnic Plzeň Bory na chirurgii.
     Za mužovým pádem byla dle všeho jeho silná opilost.

     K výše uvedené nehodě, ke které došlo na výjezdu ze Šťáhlav, mezitím vyrazili hasiči, záchranáři a další policejní hlídka. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a záchranáři si převzali zraněného řidiče.

     Ukázalo se ale, že řidič je více opilý než zraněný a během orientačního testu na přítomnost alkoholu nadýchal 1,95 promile. Že je muž prakticky nezraněn potvrdilo i následné vyšetření v nemocnici, během kterého mu byla mimo jiné i odebrána krev k přesnému určení výše jeho opilosti.

     Podle mluvčí policie k nehodě došlo tak, řidič narozený v roce 1975 při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení, najel na obrubník, dostal se s vozem do smyku, střetl se se značkou, převrátil se na střechu a skončil mimo komunikaci.


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.