Foto

Těžce opilá žena vezla autem dítě a havarovala

Další dvě nehody s alkoholem: Muži i ženě naměřili více než dvě promile

úterý 27. února 14:02 , aktualizace 15:21

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

S více než dvěma a půl promile vjel s autem na chodník

     Včera před třetí hodinou odpoledne došlo na Americké ulici v Holýšově před budovou kina k dopravní nehodě, když šestapadesátiletý řidič osobního vozidla Renault Megane při průjezdu pravotočivé zatáčky nejel při pravém okraji komunikace a vyjel vlevo mimo vozovku, kde zastavil na přilehlém chodníku pro chodce. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob.
     Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek, a to 2,59 promile alkoholu v krvi.
     "Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 10 tisíc korun," uvedla k případu tisková mluvčí policie.
     Dopravní policisté případ zaevidovali jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Při šetření zjistili, že řidič nevlastní řidičské oprávnění pro žádnou skupinu. 

S více než dvěma promile a nezletilou dívkou v autě způsobila nehodu

     Téměř ve stejnou chvíli policisté z Dopravního inspektorátu Plzeň včera vyráželi k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici druhé třídy, číslo 231 ve směru od obce Zruč Senec do Plzně, když řidička s vozem Škoda Octavia pravděpodobně nedodržela bezpečnou vzdálenost za vozidlem tovární značky Peugeot a narazila do jeho zadní části.
     U poškozeného řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem.
     "Řidička, která dopravní nehodu způsobila, se také podrobila testu na alkohol. Výsledek zkoušky u dvaačtyřicetileté ženy byl pozitivní. Přístroj naměřil hodnoty přesahující dvě promile alkoholu. Následně byla žena převezena do zdravotnického zařízení, kde se dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," řekla nám mluvčí policie.
      Policisté řidičce zadrželi řidičský průkaz.
      Během dopravní nehody naštěstí nedošlo k žádnému zranění, ale řidička je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Foto PČR, úvodní foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.