Foto Video

Těžce opilý osmnáctiletý Ukrajinec smetl auto pizzerie

Mladíkovi bez řidičáku naměřili přes 3,5 promile a brzdná dráha jeho vozu byla více než 200 metrů

neděle 8. května 12:53 , aktualizace pondělí 9. května 14:58

Alkohol Cizinci

Partner článku – Klimahome

Aktualizováno:

     "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla nám dnes k tomuto případu mluvčí policie.

Původní článek:

      Pořádně divokou jízdou po Plzni včera před desátou hodinou večer oslavil své osmnácté narozeniny Ukrajinec, který společně s mladším kamarádem do města vyrazil vozem Škoda Fabia svého otce.

     Ulicí U Trati se mladý Ukrajinec podle svědka řítil rychlostí hodně přes sto kilometrů v hodině a shodou okolností přímo kolem dopravních policistů, kteří zde hlídkovali v rámci dopravního opatření ohledně Slavností svobody.
     Policisté sice samozřejmě za vozidlem chtěli vyrazit, ale již bylo bohužel pozdě. Mladík jedoucí směrem od Klatovské třídy ztratil vládu nad vozem a přes usilovnou snahu brzdit narazil do zadní části vozu Škoda Citigo rozvozu jídla, jehož řidič stál na křižovatce ulic Doudlevecká, Prokopova a U Trati na červené.


     Náraz Fabie Citigo odhodil o několik metrů dál. Policisté okamžitě začali zjišťovat, zda někdo není zraněn, a když toto vyloučili, zadrželi mladého řidiče i jeho spolujezdce z Fabie, oba těžce opilé.
     Na místo museli policisté také povolat hasiče k provedení protipožárních opatření a likvidaci uniklých provozních kapalin.

     Policisté začali nehodu šetřit a ukázalo se, že odhad rychlosti hodně přes sto kilometrů svědek nijak nepřeháněl, policisté totiž naměřili brzdnou dráhu Fabie přes 200 metrů!
     Při následné kontrole policisté také zjistili, že mladý řidič v den nehody oslavil své osmnácté narozeniny a zřejmě to musela být pořádná oslava. "Cizinec narozený v roce 2004 při dechové zkoušce nadýchal 3,56 promile alkoholu," uvedla nám tisková mluvčí policie s tím, že mladík samozřejmě nevlastní řidičský průkaz.

      Policisté mladého Ukrajince převezli k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a poté ho umístili do policejní cely.
     Zajištěn byl i jeho také silně opilý sedmnáctiletý spolujezdec, který pro změnu u sebe neměl vůbec žádné doklady, a tak byl ke ztotožnění hlídkou převezen na oddělení cizinecké policie.

Za tento víkend jde už o druhou vážnou nehodu v Plzni:

Nehoda v centru Plzně, viník z místa utekl

     V noci z pátku na sobotu chvilku po půlnoci došlo v Plzni na křižovatce ulic U Prazdroje x Lobezská ke střetu taxíku Mercedes a vozu Škoda Octavia. Zatímco v Mercedesu zůstal zraněný a otřesený taxikář, řidič Octavie se o nic nestaral a okamžitě z místa uprchl.

     K nehodě ihned vyjely všechny záchranné složky. Hasiči zajistili prostor, provedli protipožární opatření, za pomoci sorbentu zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a uklidili vozovku pokrytou kusy plastů z Mercedesu.
      Záchranáři si mezitím do péče převzali řidiče vozu taxi a po ošetření na místě ho transportovali do Fakultní nemocnice Bory, naštěstí ale jen s lehkým zraněním.

     "Řidič vozu Mercedes narozený v roce 1965 jel ulicí U Prazdroje směrem z centra na Doubravku, zatímco Škoda Octavia jela opačným směrem. Dosud nezjištěný řidič vozu Škoda odbočil vlevo do Lobezské, čímž nedal přednost vozu Mercedes, a tak došlo ke střetu obou vozidel, po kterém byl ještě Mercedes odražen na sloup elektrického vedení," popsala nám tisková mluvčí policie průběh nehody a potvrdila, že řidič vozu Škoda z místa utekl.

       Policisté na místě vyloučili požití alkoholu u řidiče vozu taxi a po uprchlém řidiči škodovky začalo v okolí pátrat několik hlídek. Bohužel až do doby vydání článku se ho dopadnout nepodařilo.


 


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.