Foto

Těžce opilý prorazil vanu, stopovali ho podle unikajícího oleje

Více než tři promile, z vozu si udělal vrak, ale stejně se pokusil ujet

čtvrtek 13. května 13:45 , aktualizace 13:47

Alkohol

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V pondělí 10. května vyjel třiačtyřicetiletý muž s vozidlem značky Škoda Felicia z nedaleké obce do Horažďovic. Když pak kolem půl jedenácté v noci projížděl Komenského ulicí od centra směrem na Malý Bor, komunikací nejel při jejím pravém okraji a tak přední částí vozu narazil do středového ostrůvku, na který najel a poškodil dopravní značku.

     Ačkoli po silném nárazu měla škodovka proraženou vanu, poškozenou přední nápravu i kola, pokračoval s vozidlem v jízdě, dokud se vozidlo samo zastavilo.
     K nehodě samozřejmě vyjeli policisté, ale i hasiči, kteří museli sorbentem zlikvidovat značné množství uniklého oleje. Policisté při dechové zkoušce řidiči naměřili 3,25 promile alkoholu a poté ho převezli do zdravotnického zařízení v Sušici, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve.
     Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


 


Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.