Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Těžce opilý řidič nepil, jen se desinfikoval

"Nejsem opilý, jen jsem se desinfikoval proti koronaviru!" blekotal opilý řidič

18. března 2020 13:47 , aktualizace 15:59

Alkohol Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Eldar Taxi

     V pátek po třetí hodině odpoledne zastavili strážníci městské policie v Horní Bříze v ulici Ke Kaolínce u sběrného dvora řidiče vozu Škoda Felicia jedoucího s připřaženým vozíkem. Vozidlo strážníky zaujalo stylem jízdy, který naznačoval, že řidič nebude úplně v pořádku. Když po zastavení řidič otevřel dveře vozu, vyvalil se zápach alkoholu připomínající ozon restaurace střední velikosti těsně před zavírací dobou.
     Vozidlo řídil místní muž narozený v roce 1980 a strážníkům nadýchal 2,7 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že se muž dopustil trestného činu, přivolali strážníci na místo policisty a ti při prověřování zjistili, že muž navíc již asi pět let nevlastní řidičský průkaz.
     Velice originální, ale hloupá pak byla mužova výmluva, kterou chtěl své řízení v opilosti ospravedlnit. Smrtelně vážně se totiž pokoušel své jednání strážníkům i policistům vysvětlit slovy: „Já nejsem opilý, já jsem se jen dezinfikoval proti korona viru, četl jsem, že alkohol dezinfikuje.“
     „Ve věci bylo zahájeno trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla tisková mluvčí policie. 


 Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.