Foto

Těžce opilý řidič právě havaroval v centru Plzně

Muž byl tak opilý, že téměř nezvládl dechovou zkoušku na alkohol

4. června 2018 16:14 , aktualizace 18:14

Alkohol Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Jen před pár minutami muž ve voze Dacia odbočující z Doudlevecké ulice vlevo na magistrálu U Trati nezvládl svoje vozidlo a narazil do sloupu veřejného osvětlení přímo vedle přechodu pro chodce.
     Je obrovským štěstím, že zde zrovna nikdo nestál, náraz byl totiž tak silný, že předek vozu zcela zdemoloval. Na místo přispěchaly záchranné složky, ale ošetření záchranáři muž odmítl a už když z vraku vystoupil, bylo jasné, kde je problém.
     Vyšší stupeň opilosti byl na muži patrný již pouhým okem a provést dechovou zkoušku se mu podařilo až asi na patnáctý pokus. Toto číslo není přehnané, sdělili nám ho přihlížející, kteří se vsázeli zda vůbec a na kolikátý pokus muž zkoušku zvládne.
     "Muž narozený v roce 1972 při orientační dechové zkoušce nadýchal 1,96 promile alkoholu," uvedla nám tisková mluvčí policie.
     Ani opakovaná dechová zkouška se muži příliš nedařila. Zvládl jí sice již na pátý pokus, ale podle policie při ní nadýchal dokonce 2,01 promile.

     Policie na místě havárii šetří, jeden jízdní pruh ve směru na Klatovskou je uzavřen.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.