Foto Video

Opilý řidič smetl vozem co mohl a nakonec porazil desetimetrový sloup

K velmi vážné dopravní nehodě na Slovanech vyjížděly v noci všechny složky IZS

pátek 8. října 23:31 , aktualizace sobota 9. října 20:10

Alkohol Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     V noci na dnešek kolem půl desáté došlo v Plzni na Slovanech na magistrále U Seřadiště, tedy na přivaděči k dálnici D5, k vážné dopravní nehodě. První oznámení z místa znělo dost nepravděpodobně, protože uvádělo, že prý Felicia pokácela velký sloup veřejného osvětlení.
     Na místo samozřejmě okamžitě vyjely všechny záchranné složky a ukázalo se, že oznamovatel nijak nepřeháněl. Vozidlo Škoda Felicia jedoucí směrem do Plzně evidentně velmi vysokou rychlostí doslova smetlo několik přenosných i stabilních  dopravních značek, o obrubník si roztrhlo všechna kola a poté čelně narazilo do nedávno instalovaného sloupu veřejného osvětlení. Náraz byl tak silný, že zlomil deset metrů vysoký sloup, který je zakotvený jeden a půl metru hluboko, a spodní část sloupu vytáhl ze země jako velkou mrkev. 


     Ačkoli to zní neuvěřitelně, řidič narozený v roce 1992 nejenže přežil, ale podle záchranné služby utrpěl pouze lehké zranění a byl transportován do Fakultní nemocnice. Policisté ho samozřejmě před odjezdem ještě podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a ta ukázala více než dvě promile.
     Hasiči zajistili místo nehody a sorbentem zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Policisté pak zdokumentovali místo nehody, kde nejenže díly rozbitého vozu nalezli až desítky metrů daleko, ale například jeden kus doslova sestřelil tabulku nad přechodem pro chodce a byl nalezen až na souběžně vedoucí železniční trati. Na místo museli dorazit i technici a odpojit přívod elektrického proudu do místa, kde před nehodou stál sloup.


K další nehodě také opilého řidiče do sloupu, došlo jen o pár hodin později, za volantem tentokrát byla ale žena:

Opilá žena jela na Karlovarské po tramvajovém pásu a poté potkala sloup

Opilá žena jela na Karlovarské po tramvajovém pásu a poté potkala sloup

09. 10. 2021, 11:59, aktualizace 11. 10. 2021, 17:32

Tuto noc došlo v Plzni hned ke dvěma vážným nehodám značně opilých řidičů


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost