Foto Video

Těžce opilý řidič zapasoval auto do kolejiště

Policie vezla řidiče na krev, auto vyprostili hasiči a cestující domů odvezl dispečer

14. prosince 2019 11:31 , aktualizace 11:43

Alkohol Auto v kolejišti

Partner článku – Autosalon Dajbych

     V noci na dnešek, těsně po půlnoci, v Plzni skončilo další auto v tramvajovém kolejišti.
     Tentokrát šlo o těžce opilého řidiče narozeného v roce 1971, který vyjížděl od Kalikovského mlýna směrem do centra a omylem zajel do kolejiště na křižovatce Kalikova x Přemyslova.
     Renault Thalia ale do kolejiště zajel šikmo přes koleje, takže zapadl hned za výstražnými retardéry a nebylo ho možné ani vytlačit, či jako obvykle vytáhnout tramvají.
     Muž při havárii neutrpěl žádné zranění, při dechové zkoušce na alkohol nadýchal 2,4 promile a poté všem přítomným vysvětlil, že jede z hospody ke kamarádovi ještě na jedno pivo.
     Tomuto těžce opilému řidiči se mimo jiné podařilo zablokovat poslední tramvaj linky číslo 2 jedoucí ze Skvrňan, v které cestovaly dvě ženy. Protože bylo jisté, že auto bude tramvaj blokovat delší dobu, vyřešil nepříjemnou situaci žen dispečer PMDP, který je domů odvezl autem.
     Thalii nakonec z kolejiště vyprostili za pomoci navijáku hasiči SŽDC, kteří se právě kolem vraceli ze zásahu v Nýřanech.

O této plzeňské specialitě jsme již vydali i speciál:

Téměř třicet aut ročně skončí v kolejišti

Téměř třicet aut ročně skončí v kolejišti

05. 12. 2018, 10:58, aktualizace 15. 10. 2019, 16:06

Dispečeři vozí klíny i lana a auta v kolejišti vyprošťují dokonce i tramvaje


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.